poniedziałek, 4 grudnia, 2023
FIRMYDL Invest Group przeznacza ponad 500 mln złotych na najem zwrotny oraz...

DL Invest Group przeznacza ponad 500 mln złotych na najem zwrotny oraz akwizycje nowych projektów

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

DL Invest Group przeznacza ponad 500 mln złotych na najem zwrotny oraz akwizycje nowych projektów

DL Invest Group planuje przeznaczyć ponad 500 milionów złotych na najem zwrotny i akwizycje działających nieruchomości. Firma jest jednym z czołowych polskich inwestorów i deweloperów, której portfolio tworzą nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 3 miliardy złotych. DL Invest Group działa w sektorach biurowym, magazynowym i handlowym, i w tych sektorach poszukuje inwestycyjnych możliwości ze szczególnym naciskiem na sektor magazynowy. Spółka oferuje także usługę najmu zwrotnego, który dla wybranych właścicieli nieruchomości może być okazją do upłynnienia zamrożonych w nieruchomościach środków z gwarancją ekspansji poprzez rozbudowę lub przebudowę w tym prawem odkupu po okresie eksploatacji. DL Invest Group obecnie realizuje między innymi budowę magazynów o powierzchni ponad 122 000 mkw. w śląskich Psarach. Najemcą jest największa na świecie firma  z branży modowej. To największa w tym roku w Polsce transakcja najmu w sektorze powierzchni magazynowych. DL Atrium biurowiec Katowice

DL Invest Group to firma od lat konsekwentnie realizująca strategię budowy portfela nieruchomości komercyjnych. Poza realizacją nieruchomości magazynowych i przemysłowych między innymi dla Hutchinson, DHL, InPost, Valeo, SaarGummi, Dr Max czy też sieci Stokrotka firma w swoim portfelu posiada nowoczesne kompleksy usługowo-biurowe w Katowicach (DL Tower, DL Piano, DL Atrium, DL Central), Gliwicach (DL Prime, DL Vintage Post), Częstochowie (DL Jagiellońska) i w Warszawie (DL Iris). W skład portfolio DL Invest Group wchodzi także 12 funkcjonujących parków handlowych dostarczających nowoczesną ofertę handlową i usługową dla mieszkańców śląskich miast.

DL Invest Group to długoterminowy inwestor i deweloper nieruchomości, który swój sukces buduje w oparciu o długoterminowe strategie: swoim klientom w ramach jednej oferty, oferuje nie tylko kompetencje deweloperskie w oparciu o własne generalne wykonawstwo, dział projektowy oraz działy wynajmu i zarządzania aktywami, ale w szczególności gwarantuje kompetencje długoterminowego właściciela aktywów, który aktywnie zarządza projektami celem dostosowywania ich do potrzeb najemców. „Cały czas intensywnie pracujemy nad wzrostem wartości aktywów, dbając o ich wyniki, przykładając między innymi dużą wagę do jakości przestrzeni i zadowolenia naszych najemców. W ramach struktury DL Invest Group funkcjonuje ponad 200 specjalistów w kilku działach w tym akwizycji, projektowego, budowlanego, leasingu i zarządzania, co pozwala nam kompleksowo dbać o nasze projekty i dostarczać najemcom kompletną ofertę – od wyszukania dla nich lokalizacji, przygotowania nieruchomości po bieżące zarządzanie projektami” – mówi Dominik Leszczyński, Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. „Nasze portfolio rozbudowujemy również poprzez przejęcia istniejących i funkcjonujących projektów. Aktualnie planujemy przeznaczyć ponad 500 milionów złotych na pozyskanie nowych projektów w Polsce. Jesteśmy zainteresowani nieruchomościami ze wszystkich sektorów rynku, w których działamy” – podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Invest Group posiada między innymi duże doświadczenie w przebudowie i rekomercjalizacji istniejących obiektów w tym również zabytkowych projektów znajdujących się pod ochroną konserwatorską, co pozwala wartościowym nieruchomościom odzyskać należne im miejsca na mapach poszczególnych miast. „Spółka kupiła i rewitalizowała poprzez re komercjalizacje kilka istotnych obiektów z punktu widzenia regionów w których prowadzi aktywność w tym  odrestaurowała między innymi zabytkowy budynek dawnej głównej poczty w Gliwicach, który obecnie mieści nowoczesne powierzchnie biurowe oraz unikatowe koncepty gastronomiczne, a sam obiekt stał się wyjątkowym miejscem na mapie regionu. W skład portfolio firmy wchodzi także XIX-wieczny budynek dawnej gliwickiej giełdy zbożowej mieszczącej obecnie uznane restauracje. Spółka kupiła także zabytkowy dworzec kolejowy Nadodrze we Wrocławiu. Realizujemy także projekty zakupu i repozycjonowania  nieruchomości. W 2020 roku kupiliśmy obiekt zlokalizowany w Zgorzelcu, wyremontowaliśmy go i przeprowadziliśmy proces rekomercjalizacji tworząc projekt dopasowany skalą i ofertą do wymagań lokalnych mieszkańców, który to projekt następnie został sprzedany z ponad dwu i półkrotnym zwrotem na kapitale” – dodaje Dominik Leszczyński.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...