ENERGETYKAEDP w Polsce z ponaddwukrotnym wzrostem zakontraktowanej mocy

EDP w Polsce z ponaddwukrotnym wzrostem zakontraktowanej mocy

EDP w Polsce z ponaddwukrotnym wzrostem zakontraktowanej mocy

W 2023 roku polscy przedsiębiorcy konsekwentnie stawiali na zrównoważony rozwój i zieloną energię. EDP Energia Polska, dostawca rozwiązań PV dla biznesu, w ubiegłym roku wraz ze spółkami zależnymi zawarł ponad 660 kontraktów z firmami działającymi w Polsce. Jest to ponaddwukrotny wzrost względem 2022 roku. Nowe umowy przełożyły się na ponad 100 MWp zakontraktowej mocy w instalacjach fotowoltaicznych. Taka ilość energii mogłoby zasilić ponad 20 tysięcy domów.

EDP Energia Polska (EDP EP), będąca częścią globalnej grupy EDP, od 2020 roku wspiera transformację energetyczną polskiego biznesu, oferując rozwiązania fotowoltaiczne oraz różne modele finansowania. Najnowsze wyniki potwierdzają wysokie zainteresowanie firm odnawialnymi źródłami energii. EDP w Polsce w 2023 roku podpisało 665 kontraktów. Oznacza to, że statystycznie niemal codziennie dwie kolejne firmy podejmowały decyzję o zainwestowaniu w fotowoltaikę EDP.

Rekordowa liczba umów zawartych przez EDP EP w 2023 roku przełożyła się na ponaddwukrotny (124%) wzrost zakontraktowanej mocy w porównaniu do roku 2022. EDP w Polsce w 2023 roku zakontraktowało ponad 100 MWp mocy w ramach projektów rozproszonej generacji fotowoltaicznej. Jest to najwyższy roczny wynik od początku działalności firmy w Polsce. Dla porównania taka moc wystarczyłaby do zasilenia aż 20 340 domów jednorodzinnych[1]. Wśród klientów biznesowych EDP EP znalazły się znane firmy takie jak ALDI czy Emitel.

Dzięki zrównoważonym źródłom energii EDP w Polsce wspiera transformację energetyczną polskiej gospodarki i zmniejsza wpływ rodzimego biznesu na środowisko. Zawarte w 2023 roku umowy pozwolą ograniczyć emisje CO2 o ponad 80 tysięcy ton rocznie. Do wchłonięcia takiej ilości dwutlenku węgla matka natura potrzebowałaby 13 i pół miliona dorosłych drzew. Poza obniżaniem śladu węglowego, instalacja paneli fotowoltaicznych pozwoli także firmom obniżyć rachunki za prąd.

– Z miesiąca na miesiąc potwierdzamy, że nasza oferta odpowiada na oczekiwania przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w niezależne i zrównoważone źródła energii. Te wyniki odzwierciedlają nasz wkład w budowanie energetyki zero i niskoemisyjnej. Cieszymy się, że możemy napędzać polską gospodarkę czystą energią, dzieląc się doświadczeniem grupy EDP, światowego lidera zrównoważonych rozwiązań. Nie zamierzamy zwalniać tempa. Będziemy nadal wspierać polski biznes, oferując rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale także na stałe uzyskać dostęp do niezależnych źródeł energii – mówi Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska.

Wysokie zainteresowanie rozwiązaniami EDP w Polsce wpisało się w światowe trendy. W 2023 roku grupa EDP współpracując z klientami B2B zakontraktowała łącznie 623 MWp w Polsce i w krajach takich jak Portugalia, Hiszpania, Włochy, Belgia, Holandia czy Brazylia. Przełożyło się to na wzrost na poziomie niemal 80% w porównaniu do 2022. W efekcie grupa posiada łącznie około 1 500 MWp zakontraktowanej mocy na tych rynkach.

[1] Przy założeniach, że rocznie 4-osobowe gospodarstwo domowe zużywa 5000 kWh.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...