Były Wiceminister Zdrowia – Krzysztof Łanda oraz były Szef Obrony Cywilnej Kraju i Podsekretarz MSWiA – Mariusz Furmanek, zostali powołani, w drodze kooptacji, do Rady Nadzorczej publicznej spółki MedTech Solutions. Cenieni eksperci o bogatym dorobku w prywatnych i państwowych instytucjach, którzy przez lata zdobywali doświadczenie w zakresie zarządzania kryzysowego, strategii zdrowotnych oraz organizacji systemów obrony narodowej, będą teraz wspierać rozwój i nadzór nad działalnością Spółki, przyczyniając się do jej dalszej profesjonalizacji oraz podnoszenia efektywności operacyjnej w zakresie automatyzacji opieki medycznej.
– To niezwykle ważny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwali na bardziej strategiczne podejście do wyzwań, przed którymi stoimy. Nowi członkowie Rady Nadzorczej to wysokiej rangi eksperci, którzy dobrze rozumieją branżę medyczną. Ich wiedza i doświadczenie zdobyte zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym, będą nieocenione we wdrażaniu przez nas innowacyjnych rozwiązań i dążeniu do poprawy standardów w opiece zdrowotnej. – mówi Jarosław Kaim, prezes zarządu MedTech Solutions SA.
Krzysztof Łanda, to były Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej oraz były członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), który posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu polityką zdrowotną oraz współpracy z instytucjami publicznymi. W strukturach Spółki będzie odpowiedzialny nie tylko za stronę merytoryczną, ale również za wdrażanie strategii opartej na rozwoju technologii medycznych oraz budowanie sieci kontaktów, w dużej mierze z instytucjami państwowymi.
– MedTech Solutions to firma, która ma potencjał wnieść istotny wkład w transformację i automatyzację polskiej ochrony zdrowia. Zasiadając w strukturach Rady Nadzorczej Spółki zamierzam wesprzeć przede wszystkim obszar współpracy z kluczowymi instytucjami rządowymi, takimi jak Ministerstwo Zdrowia, czy NCBiR.– powiedział Krzysztof Łanda, członek Rady Nadzorczej MedTech Solutions SA.
Mariusz Furmanek to były Szef Obrony Cywilnej RP i Urzędu Zarządzania Kryzysowego, a także były Podsekretarz Stanu w MSWiA. Od 2002 roku właściciel Instytutu Zarządzania Ryzykiem. Z uwagi na swoje bogate doświadczenie w obszarze militarnym oraz cywilnym, zasiadając w RN MedTech Solutions, będzie odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem oraz rozwój współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, a także za wdrażanie technologii medycznych przeznaczonych dla wojska.
– Objęcie funkcji członka Rady Nadzorczej MedTech Solutions to dla mnie ogromna odpowiedzialność. Zarządzanie ryzykiem w tak dynamicznym środowisku to klucz do zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa firmy. Moje doświadczenie w obronie cywilnej i zarządzaniu ryzykiem nauczyło mnie, jak ważne jest przewidywanie zagrożeń i podejmowanie decyzji w warunkach niepewności – zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i w długofalowych strategiach rozwoju. Wierzę, że odpowiednie podejście do zarządzania ryzykiem pozwali Spółce nie tylko minimalizować straty, ale także wykorzystać pojawiające się szanse, które mogą przyczynić się do wzrostu i innowacyjności organizacji. – dodaje Mariusz Furmanek, członek Rady Nadzorczej MedTech Solutions SA.
Zasilenie cennymi ekspertami skład RN MedTech Solutions SA wpisuje się w ambitną strategię rozwoju Spółki, która na lata 2025-2027 zakłada działanie w trzech głównych obszarach, obejmujących: rozwój rozwiązań medycznych opartych na AI, dystrybucję wyrobów medycznych oraz usługi doradcze. Publiczna spółka medtech planuje budowę systemów AI wspierających kwalifikację pacjentów do badań klinicznych oraz monitorowanie działań niepożądanych. W obszarze dystrybucji wyrobów medycznych celem jest uruchomienie sprzedaży do III kw. 2025 r. i utrzymanie wzrostu sprzedaży na poziomie 15% rocznie. Spółka rozwija także inteligentny system do automatyzacji zarządzania placówkami medycznymi, którego prototyp ma być gotowy do II kw. 2026 r., a pełne wdrożenie planowane na III kw. 2026 r. Zarząd w celu realizacji założeń strategicznych, nie wyklucza pozyskiwania finansowania na rynku kapitałowym poprzez emisję instrumentów finansowych.