EDUKACJACentrum Współpracy Jądrowej: Uniwersytet Warszawski staje się kuźnią talentów dla polskiego programu...

Centrum Współpracy Jądrowej: Uniwersytet Warszawski staje się kuźnią talentów dla polskiego programu jądrowego

Centrum Współpracy Jądrowej: Uniwersytet Warszawski staje się kuźnią talentów dla polskiego programu jądrowego

25 marca KEPCO International Nuclear Graduate School (KINGS), Pusan National University (PNU) oraz Korea Nuclear Association for International Cooperation (KNA) zawarły porozumienie z Uniwersytetem Warszawskim. Dzięki niemu powstanie europejskie centrum szkoleniowe, którego celem będzie wykształcenie elitarnej kadry ekspertów realizujących projekt budowy elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowie z wykorzystaniem koreańskiej technologii oferowanej przez spółkę Korea Hydro Nuclear Power (KHNP).

Dzięki uczelni KINGS, wielu zdolnym studentom i doktorantom Uniwersytetu Warszawskiego otworzy się możliwość doskonalenia się w obszarze energetyki jądrowej poprzez utworzenie Centrum Współpracy Jądrowej. To centrum stanie się kluczowym miejscem szkoleniowym, wprowadzającym koreańską technologię jądrową do Polski.

Przez lata KINGS aktywnie rozwijał współpracę dydaktyczną z Uniwersytetem Warszawskim. W lipcu 2020 roku obie instytucje podpisały porozumienie, które umożliwia studentom UW zdobycie rocznych praktyk. W listopadzie 2022 roku, KINGS oraz Uniwersytet Warszawski sfinalizowali porozumienie dotyczące Programu Akademickiej Współpracy w obszarze Inżynierii i Technologii Elektrowni Jądrowych, którego celem było wzmocnienie współpracy obu uczelni w zakresie edukacji zdalnej. Dodatkowo KINGS prowadziło rozmowy dotyczące rozwoju zasobów ludzkich z polskimi firmami zaangażowanymi w projekt budowy nowej elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowie, a także wyraziło zgodę na współpracę w szkoleniu ekspertów jądrowych.

KINGS wesprze Uniwersytet Warszawski w opracowaniu nowego, dopasowanego do aktualnych potrzeb programu edukacyjnego oraz w dostosowaniu istniejących ścieżek edukacyjnych związanych z energetyką jądrową. Nowy program wyróżni się szczególnie zaangażowaniem studentów w proces jego tworzenia i wdrażania, dzięki bliskiej współpracy z wykładowcami akademickimi z KINGS, posiadającymi bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Eksperci z KINGS będą dzielić się praktyczną wiedzą dotyczącą technologii reaktora APR1400 oferowanego przez KHNP, która zostanie zastosowana w projekcie budowy nowej elektrowni jądrowej Konin-Pątnów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...