środa, 14 kwietnia, 2021
PRACA I KARIERAKorzyści z zatrudniania na kontrakt w firmach produkcyjnych

Korzyści z zatrudniania na kontrakt w firmach produkcyjnych

-

Aby utrzymać funkcjonowanie firmy podczas pandemii, trzeba zainteresować się alternatywnymi formami zatrudnienia, które cechują się większą elastycznością.

Korzyści z zatrudniania na kontrakt w firmach produkcyjnych

Kontrakting stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla współczesnych przedsiębiorców. Jeszcze niedawno pracownicy dążyli przede wszystkim do zdobycia umowy na czas nieokreślony. Upatrywali w niej poczucia stabilizacji i gwarancji zatrudnienia. Właściciele firm starali się odpowiadać na to zapotrzebowanie, zatrzymując przy sobie osoby pracujące solidnie i wydajnie. Ostatnie przemiany na rynku pracy pokazały jednak, że nie zawsze umowa na stałe będzie najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy. Aby utrzymać funkcjonowanie firmy podczas pandemii, trzeba zainteresować się alternatywnymi formami zatrudnienia, które cechują się większą elastycznością.

Co różni kontrakting od innych form zatrudnienia znanych z polskiego rynku pracy?

Kontrakting rządzi się podobnymi zasadami, jak umowa zlecenie i umowa o dzieło. W odróżnieniu od nich, umowę kontraktową podpisuje się jednak z osobą prowadzącą działalność gospodarczą, a nie osobą fizyczną. Niejednokrotnie zadania zlecone w kontrakcie realizuje po prostu pracownik zatrudniony na stałe w innej firmie. Przedsiębiorstwo, z którym wiąże nas umowa kontraktingu, ponosi jednak pełną odpowiedzialność za realizację wskazanych celów z należytą starannością i w określonym terminie.

expertindicator-grafika

Co zyskuje pracodawca, podążając za naturalnymi zmianami rynku pracy?

Przede wszystkim spokój. Próba utrzymania dotychczasowego status quo jest z góry skazana na niepowodzenie. Pracodawcy, którzy chcieliby zatrudniać na stałe świetnych fachowców, musieliby zaryzykować w tym celu stabilność firmowego budżetu.

Pojawienie się choroby Covid-19 zmieniło sytuację w większości branż. Utrzymanie pracowników może przerosnąć możliwości wielu przedsiębiorstw w sytuacji, w której uzyskiwanie dochodu jest wyraźnie utrudnione. Już w tej chwili prognozuje się, że bezrobocie może sięgnąć nawet 10%. A przecież firmy muszą dalej funkcjonować, nawet przy mniejszej liczbie osób zatrudnionych.

 Kontrakting w jasny sposób wypływa zatem ze zmian zachodzących na rynku pracy. Właściciele przedsiębiorstw mogą dzięki niemu korzystać z pomocy rzetelnych fachowców. Jednocześnie mogą prowadzić firmy we własnym tempie, nie zastanawiając się nad tym, czy zaspokoją długofalowe potrzeby swoich pracowników.

Każda działalność gospodarcza musi przede wszystkim odpowiadać na rzeczywiste potrzeby konsumentów, by przynosić dochody. Skupiając się na klientach, masz szansę rozwinąć swój biznes. Ograniczając do minimum liczbę osób zatrudnionych na stałe, znacznie ograniczasz koszty prowadzenia firmy. Z łatwością dostosujesz je także do zmieniających się warunków.

Warto zapewnić sobie wsparcie profesjonalnej firmy rekrutacyjnej, specjalizującej się w kontraktingu.

Przy umowach kontraktowych największy problem stanowi rekrutacja. Samodzielne znajdowanie odpowiedzialnych i solidnych pracowników zajmuje wiele czasu. Do tego przedsięwzięcie to wcale nie musi zakończyć się sukcesem. Dopiero po wdrożeniu danej osoby przekonasz się, jak radzi sobie na danym stanowisku.

Zamiast tego można zdecydować się na współpracę z firmami takimi, jak Bergman Engineering, które przenoszą na siebie odpowiedzialność za prawidłową realizację zleconych przez Ciebie zadań. Przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem będzie mogło podpisać z Tobą umowę od ręki i zapewnić Ci dokładnie takich pracowników, jakich potrzebujesz.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...