czwartek, 6 października, 2022
FINANSEKREDYTYKredyt gotówkowy a pożyczka - poznaj różnice

Kredyt gotówkowy a pożyczka – poznaj różnice

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kredyt gotówkowy a pożyczka – poznaj różnice

Zobowiązania kredytowe i pożyczkowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Są finansowym wsparciem nie tylko w ramach piętrzących się problemów z utrzymaniem płynności finansowej. Stają się również „zastrzykiem gotówki”, który jest niezbędny w ramach wciąż rosnących potrzeb klientów. Okazuje się, że Polacy nadal wydają więcej, niż zarabiają. Ogromna konkurencja na rynku usług finansowych sprawia, że produkty kredytowe i pożyczkowe muszą być coraz bardziej elastyczne. Poznaj najważniejsze różnice pomiędzy kredytem bankowym a pożyczką i wybierz najlepsze zobowiązanie na miarę swoich potrzeb.

Kredyt bankowy – charakterystyka

Czy wiesz, że już co drugi dorosły Polak spłaca przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe? Nie ma w tym nic dziwnego, bo jeśli tego rodzaju zobowiązanie zostanie udzielone na korzystnych warunkach, jest rzeczywiście realnym wsparciem finansowym.

Trzeba jednak pamiętać, że banki stawiają swoim potencjalnym klientom twarde warunki, a  do tego nie udzielają zobowiązań kredytowych wszystkim, którzy o to wnioskują. Kredyt gotówkowy może zostać udzielony jedynie w pełni wiarygodnym i wypłacalnym kredytobiorcom. Podstawą uznania klienta za takiego, jest zdolność kredytowa.

Jest ona wyliczana na podstawie co najmniej kilku istotnych kryteriów:

Priorytetem są dochody kredytobiorcy, jego koszty stałe oraz historia kredytowa. Banki generują raport BIK i pozyskują informację o innych zobowiązaniach potencjalnego klienta oraz jego zachowaniu względem regulowania należności. Ci, którzy posiadają długi albo spóźniają się ze spłatą miesięcznych rat, raczej nie mają szans na współpracę z instytucją bankową.

Co ważne, ponieważ żaden kredyt nie może zostać udzielony osobie bez zdolności kredytowej, weryfikacja klienta wydłuża proces przyznawania zobowiązania i wypłaty środków. Średni czas oczekiwania na kredyt to co najmniej kilka dni roboczych.

Pożyczka pozabankowa – co warto o niej wiedzieć?

W czasach, w których banki stawiają twarde warunki swoim potencjalnym klientom, świetną alternatywą wydają się szybkie pożyczki. Te w KredytOK zaciągniesz online, bez konieczności wychodzenia z domu, przy minimum formalności, a środki zostaną wypłacone jeszcze tego samego dnia. Jak to możliwe?

Wszystko dlatego, że instytucje pozabankowe zupełnie inaczej podchodzą do ryzyka niewypłacalności swoich klientów. Nie weryfikują raportów BIK, nie zawsze żądają zaświadczenie o zarobkach. Pożyczki są za to udzielane na niższą wartość i krótszy czas spłaty. Właśnie dlatego zaciąga się je tak łatwo.

Czy szybkie pożyczki od instytucji pozabankowych wymagają weryfikacji klienta? Oczywiście. Natomiast proces ten jest prosty i przebiega w błyskawicznym czasie. Potencjalny klient proszony jest o tzw. przelew weryfikacyjny na niską wartość albo SMS, który potwierdzi jego dane.

Sam zdecyduj, jakie zobowiązanie zaciągniesz, aby uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...