sobota, 24 września, 2022
FINANSEKREDYTYKredyt gotówkowy na podstawie deklaracji podatkowej

Kredyt gotówkowy na podstawie deklaracji podatkowej

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kredyt gotówkowy na podstawie deklaracji podatkowej

Niebawem mija termin, kiedy pracodawcy mają obowiązek przekazania pracownikom deklaracji PIT-11. Ci zaś do 2 maja br. będą mieli czas na rozliczenie podatku dochodowego. Czy w okresie marzec-kwiecień możemy spodziewać się, że banki umożliwią uzyskanie kredytu gotówkowego na PIT? Jakie kryteria powinna spełnić osoba, która chce uzyskać środki na dowolny cel na podstawie deklaracji podatkowej?

Deklaracja PIT-11 jest dla instytucji finansowych źródłem informacji o zarobkach, dochodach, ale także zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. To wartościowe źródło informacji, które może stanowić idealny punkt wyjścia do wyliczenia zdolności kredytowej i przyznania kredytu gotówkowego na PIT.

„W okresie marzec-kwiecień w bankach możemy spotkać się z ofertą określaną mianem kredyt na PIT-11. Tym samym deklaracja, prócz rocznego rozliczenia podatku dochodowego, jest pomocnym źródłem informacji na temat kondycji finansowej potencjalnego kredytobiorcy. W wielu przypadkach dzięki takiemu rozwiązaniu proces zapadania decyzji kredytowej jest skrócony do minimum” – wskazuje Grzegorz Pacuk, wsparcie kredytów gotówkowych Grupa ANG SA.

Dlaczego klienci wybierają kredyt gotówkowy na PIT-11?

Niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego jest fakt, że można go przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Można nim sfinansować bieżące wydatki, ale także planowane podróże.

„Klienci decydują się wziąć kredyt na PIT-11 ze względu na fakt, że dysponują dokumentem, który stanowi informację o ich sytuacji finansowej – zarobkach, zaliczkach odprowadzanych przez pracodawcę itp. Dzięki temu, jeśli wnioskują o kredyt w banku, w którym mają konto bądź zobowiązania finansowe z tytułu karty kredytowej, kredytu, proces wydania decyzji kredytowej skrócony jest do minimum. Niewykluczone jest, że poza PIT-em bank, weryfikując zdolność kredytową i kondycję finansową potencjalnego kredytobiorcy, może wymagać potwierdzenia zatrudnienia, np. poprzez kontakt telefoniczny lub zaświadczenie z kadr” – mówi Grzegorz Pacuk z Grupy ANG.

Kredyt na PIT kredytobiorca może zaciągnąć również w banku, którego klientem nie jest. Wówczas może być on zobligowany do przedstawienia wyciągu z wynagrodzenia za ostatni miesiąc. Banki oczekują także okazania dowodu tożsamości, choć nie wszystkie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...