WALUTYKRYPTOWALUTYKurs Bitcoina najwyżej od roku

Kurs Bitcoina najwyżej od roku

Kurs Bitcoina najwyżej od roku

Bitcoin osiągnął najwyższy poziom od 12 miesięcy, plasując się nieco powyżej 31 000 dolarów na platformie eToro. Jest to najwyższa cena kryptowaluty od początku maja 2022 r., okresu dużej zmienności, kiedy cena spadała.

Wydaje się, że głównymi czynnikami napędzającymi zeszłotygodniowy wzrost było kilka wiadomości instytucjonalnych, takich jak próba uruchomienia bitcoinowego funduszu ETF przez BlackRock. Istnieją jednak pewne podstawowe zmiany na rynku bitcoinów, które mogą wspierać pozytywne ruchy cen.

Najważniejszym z nich jest rosnący limit podaży tokenów do handlu. Według danych Glassnode, obecnie istnieje ponad milion „whole coiners” – właścicieli bitcoinów, którzy posiadają co najmniej jeden cały token. Wzrost ten koreluje nie tyle z ruchem cen, ale przede wszystkim z adopcją, ponieważ stały wzrost obserwowano przez ponad dekadę.

Warto zauważyć, że ethereum wydaje się być nieobecne w ostatnim wzroście cen bitcoina. W przeszłości, obie kryptowaluty miały tendencję do wzrostu w sekwencji z całym rynkiem, ale ostatnio zdecydowanie pojawiły się różnice w wynikach. Rzeczywiście, ethereum prawie nie zmieniło ceny podczas ostatniego rajdu bitcoina, oscylując między 1800 a 1900 dolarów w ciągu ostatniego miesiąca.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...