FIRMYMilisystem z rekordowymi wynikami za IV kwartał 2023 r.

Milisystem z rekordowymi wynikami za IV kwartał 2023 r.

Milisystem z rekordowymi wynikami za IV kwartał 2023 r.

Milisystem, podmiot z branży obronności i strzelectwa, wygenerował rekordowe wyniki za IV kwartał 2023 r. Spółka osiągnęła 17,9 mln PLN przychodów ze sprzedaży, a zysk netto wyniósł 4,5 mln PLN. W analogicznym okresie ubiegłego roku wartości te wyniosły odpowiednio 289 i 3 tys. PLN. Milisystem zawdzięcza poprawę wyników współpracy przy realizacji Programu Upowszechniania Strzelectwa na lata 2023-2025, w ramach którego Akademicki Związek Sportowy zakupił od spółki 200 kompletów mobilnego systemu strzelnicy laserowej. Pozostałe przychody Milisystem wygenerował głównie poprzez sprzedaż swoich produktów do jednostek samorządu terytorialnego (JST), które brały udział w programie „Strzelnica w powiecie 2023”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanych wyników finansowych w minionym kwartale. Ponad 60-krotnie zwiększyliśmy przychody ze sprzedaży, co pozwoliło nam nie tylko osiągnąć zadowalający zysk netto, ale również spłacić wszystkie pożyczki od akcjonariuszy, dzięki czemu spółka nie ma już żadnych zobowiązań z tego tytułu – komentuje Jan Kempara prezes zarządu Milisystem SA.

W obecnym roku spółka chce dalej kontynuować swoje działania związane z zaopatrywaniem JST w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2024”, w którym widzi jeszcze większy potencjał sprzedażowy niż w ubiegłym roku. Milisystem nawiązał również pierwsze kontakty z generalnymi wykonawcami przyszkolnych hal sportowych, działających w ramach programu „Olimpia”, którzy będą zobowiązani do dostarczania strzelnic laserowych w nowo wybudowanych obiektach. Warto dodać, że Milisystem podpisał w grudniu umowę dystrybucyjną z Sunway Network SA, dotyczącą wyłącznej dystrybucji trenażera strzeleckiego opartego o technologię laserową.

Stale myślimy o dalszym rozwoju i zwiększeniu skali działalności. Dzięki podpisanej umowie z Sunway Network SA poszerzyliśmy swoją ofertę o kolejny produkt, zwiększając tym samym naszą atrakcyjność na rynku. W najbliższych miesiącach widzimy dużą szansę związaną z przedmiotem w szkołach o nazwie Edukacja dla bezpieczeństwa. W tym roku będzie mijał okres przejściowy, przez co szkoły będą musiały zapewnić swoim uczniom możliwość korzystania ze strzelnic w ramach tych zajęć. Może to spowodować bardzo duże zainteresowanie zakupem strzelnic wirtualnych oraz laserowych przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe – dodaje Jan Kempara.

Milisystem pod koniec ubiegłego roku zakupił 50 proc. udziałów w firmie GGO Defence, która posiada koncesję na prowadzenie działalności w tzw. obrocie specjalnym. Spółka w ten sposób chce poszerzyć swoją grupą odbiorców poprzez wyjście poza sprzedaż wyłącznie replik broni. Co więcej, Milisystem zapowiada, że w 2024 r. będzie chciał rozpocząć działania mające na celu sprzedaż produktów za granicą.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...