środa, 29 czerwca, 2022
MOTORYZACJAPrototypowy Lexus Electrified Sport zostanie zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed

Prototypowy Lexus Electrified Sport zostanie zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Prototypowy Lexus Electrified Sport zostanie zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed

Europejski premierowy pokaz Lexusa Electrified Sport – prototypu sportowego auta z bateryjnym napędem elektrycznym (BEV), odbędzie się w trakcie czerwcowego Goodwood Festival of Speed. Model koncepcyjny, który zdaniem wielu oddaje ducha ikonicznego Lexusa LFA, przedstawia wizję marki w kwestii mocnych, elektrycznych aut sportowych przyszłości.

Coupe o rasowych kształtach było jednym z 16 aut elektrycznych pokazanych podczas prezentacji strategii elektryfikacji przez Akio Toyodę, prezydenta Toyota Motor Coroporation w grudniu 2021 roku. Koncern dąży do osiągnięcia zrównoważonego modelu biznesowego, a Lexus za sprawą elektryfikacji ma szansę wykorzystać pełnię swojego pontecjału, oferując samochody o niesamowitych osiągach i wyjątkowych układach jezdnych, które będą dawać radość z jazdy.

Prototypowy Lexus Electrified Sport ma proporcje rasowego auta sportowego, a przy tym jest bardzo nisko zawieszony. Prowadzenie i osiągi zgodne z koncepcją Lexus Driving Signature są na jeszcze wyższym poziomie. Samochód ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy, a jego zasięg ma wynosić ponad 700 km. Żeby osiągnąć takie wartości, produkcyjna wersja tego auta może zostać wyposażona w baterię ze stałym elektrolitem.

Za sprawą bateryjnych samochodów elektrycznych Lexus rozwinie się jako marka, która zapewnia różnorodne przeżycia i niesamowite osiągi. Tylko taki producent jak Lexus może to zagwarantować, ponieważ tworzy bardzo spersonalizowane produkty. Prowadzenie i osiągi elektrycznego samochodu sportowego będą nawiązywać do wrażeń i emocji, których dostarczał model LFA.

Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach 23-26 czerwca na terenie rezydencji Goodwood House w Anglii. Prototyp Lexusa Electrified Sport zostanie zaprezentowany na specjalnej wystawie w Electric Avenue, czyli strefie poświęconej samochodom elektrycznym. Prototypowy Lexus Electrified Sport (4) Prototypowy Lexus Electrified Sport (5) Prototypowy Lexus Electrified Sport (6) Prototypowy Lexus Electrified Sport (7) Prototypowy Lexus Electrified Sport (8) Prototypowy Lexus Electrified Sport (9) Prototypowy Lexus Electrified Sport (10) Prototypowy Lexus Electrified Sport (11) Prototypowy Lexus Electrified Sport (12) Prototypowy Lexus Electrified Sport (13) Prototypowy Lexus Electrified Sport (14) Prototypowy Lexus Electrified Sport (1) Prototypowy Lexus Electrified Sport (2) Prototypowy Lexus Electrified Sport (3)

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...