EKOLOGIASkład i pochodzenie produktów pod lupą: Polscy Konsumenci Domagają się Więcej Informacji

Skład i pochodzenie produktów pod lupą: Polscy Konsumenci Domagają się Więcej Informacji

Skład i pochodzenie produktów pod lupą: Polscy Konsumenci Domagają się Więcej Informacji

Konsumenci w Polsce coraz częściej wymagają pełnej transparentności od producentów. Badania na zlecenie On Board Think Kong pokazują, że podczas zakupów, polscy konsumenci chcą być dokładnie informowani o składzie i pochodzeniu produktów.

W badaniu zleconym przez On Board Think Kong, zapytano polskich konsumentów: „Czy podczas dokonywania zakupów zwracasz uwagę na poniższe aspekty produktów?”. Wyniki są jednoznaczne – 64,4% respondentów zwraca uwagę na skład produktów, co wskazuje na ich rosnącą świadomość na temat spożywanych lub wykorzystywanych artykułów. To także sygnał, że konsumenci posiadają coraz większą wiedzę na temat szkodliwych substancji i aktywnie starają się ich unikać w diecie oraz otoczeniu.

Wykres_1080x1080_1

Ponadto, 43,9% badanych zwraca uwagę na pochodzenie produktów, co często przekłada się na preferowanie wyrobów lokalnych i wspieranie rodzimych producentów. Jest to również związane z rosnącą świadomością etyczną konsumentów, którzy interesują się warunkami produkcji i transportu towarów.

Mniejsza, ale wciąż znacząca grupa respondentów (21,8%) wskazuje na zainteresowanie certyfikatami ekologicznymi i innymi znakami jakości. Mimo że jest to istotny aspekt, to jednak nie jest priorytetowy w porównaniu ze składem i pochodzeniem produktu. Możliwe, że brak zaufania do niektórych certyfikatów lub ich niska rozpoznawalność wpływają na tę niższą liczbę. Podobny poziom zainteresowania dotyczy informacji o wpływie produktu na zdrowie i środowisko. Choć jest to ważna kwestia, wyniki sugerują, że producenci i sprzedawcy mogliby jeszcze bardziej wyeksponować te informacje, aby zwiększyć świadomość i zainteresowanie konsumentów.

Powyższe wyniki są jasnym sygnałem dla producentów i sprzedawców, że transparentność i rzetelne informowanie o składzie i pochodzeniu produktów może przyciągnąć większą uwagę konsumentów i jeszcze bardziej wpłynąć na ich decyzje zakupowe.

Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research na zlecenie On Board Think Kong w 2024 roku na reprezentatywnej próbie polskich konsumentów (n=800).

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...