FIRMYSupreme Energy: wzrost przychodów i plany wejścia na giełdę

Supreme Energy: wzrost przychodów i plany wejścia na giełdę

Supreme Energy: wzrost przychodów i plany wejścia na giełdę

W I półroczu 2023 roku, firma Supreme Energy uzyskała przychody netto ze sprzedaży przekraczające 15,4 mln zł, kiedy to w analogicznym okresie roku poprzedniego wyniosły one 12,7 mln zł. Od stycznia do grudnia 2022 r. wypracowano ponad 30,3 mln zł przychodów, notując przy tym 126% wzrost rdr. W tym czasie zysk operacyjny EBIT wyniósł prawie 4,5 mln zł, a zysk netto liczył ponad 3,5 mln zł, dało to ponad 5-krotne wzrosty rdr. Osiągnięcie oczekiwanej rentowności i rosnące wyniki finansowe są efektem trafnie obranej strategii rozwoju oraz modelu działalności opartego na optymalizacji i automatyzacji procesów sprzedażowych. W 2024 roku Supreme Energy zamierza wejść na warszawską Giełdę. Rozważa też udział w IPO.

Zwieńczone satysfakcjonującymi wynikami pierwsze półrocze roku 2023 stanowi kontynuację dobrej passy spółki Supreme Energy, obecnej na rynku od 2021 r. Spółka, która specjalizuje się w handlu systemami fotowoltaicznymi, pompami ciepła oraz magazynami energii, adresowanymi do MŚP i klientów indywidualnych, jest powiązana kapitałowo z firmą Supreme Global, założoną w marcu 2023 roku. Pomimo dość krótkiej historii, obydwa podmioty tworzą silną strukturę i osiągają zadowalające wyniki finansowe. Na koniec lipca 2023 r. przychody obu firm wyniosły łącznie prawie 19,7 mln zł, a wynik netto przekroczył 1 mln zł.

– Jestem dumny z działalności Supreme Energy, ponieważ pomimo wahań na dynamicznie zmieniającym się rynku odnawialnych źródeł energii, nieprzerwanie odnotowujemy bardzo dobre wyniki finansowe. W obranym przez nas unikatowym modelu działalności, stawiamy na budowanie zmotywowanego oraz kompetentnego zespołu. To ludzie są dla nas najważniejsi. Dzięki ich ambicji i zaangażowaniu osiągamy satysfakcjonujące efekty już na wczesnym etapie rozwoju spółki. Z perspektywy czasu widzimy, że jest to właściwy kierunek, który będzie procentował na zmierzającym w stronę profesjonalizacji rynku OZE. Będziemy kontynuować działania oparte na przemyślanej strategii rozwoju i wzmacnianiu solidnej struktury sprzedażowej. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, zakładając dalsze wzrosty – mówi Mateusz Wróbel, prezes zarządu Supreme Energy.

W ramach rozbudowy portfolio, spółka planuje zwiększyć skalę sprzedaży pomp ciepła, równolegle kontynuując sprzedaż magazynów energii. Na kolejnym etapie przystąpi do budowy farm fotowoltaicznych. Wraz z rozwojem działalności, ambicją Supreme Energy jest międzynarodowa ekspansja – najpierw na rynek niemiecki, a następnie na pozostałe części Europy. Docelowo spółka chce stać się liderem w sprzedaży produktów OZE w Polsce oraz planuje zająć miejsce w ścisłej czołówce firm w Unii Europejskiej.

W celu przyspieszenia dynamicznego rozwoju Spółka planuje rozpoczęcie procesu upublicznienia. Supreme Energy wejście na warszawską Giełdę planuje na rok 2024. Wcześniej rozważany jest udział w IPO.

 – Z uwagi na  globalny potencjał, nasze plany dotyczące wejścia na  Giełdę, mają na celu zwiększenie transparentności Supreme Energy w oczach inwestorów instytucjonalnych, zarówno z Polski, jak i zza granicy. W chwili obecnej celujemy w NewConnect, choć pod uwagę bierzemy także rynek regulowany. Decyzję w tym zakresie podejmiemy w ciągu najbliższych miesięcy. Nie wykluczamy również, że proces ten poprzedzimy pozyskaniem dodatkowego kapitału. Wcześniej pod uwagę braliśmy odwrotne przejęcie i akwizycję, obecnie rozważamy IPO. Poduszkę finansową mamy solidną, więc traktujemy to jedynie jako formę klasycznego dokapitalizowania biznesu. – podsumowuje Mateusz Wróbel.

W dobie transformacji energetycznej polski sektor odnawialnych źródeł energii dynamicznie się rozwija. Szacuje się, że w okresie od kwietnia do lipca 2023 roku, co najmniej 25% energii elektrycznej wytwarzanej w Polsce pochodziło z odnawialnych źródeł. Jednocześnie dane Instytutu Energetyki Odnawialnej potwierdzają, że rok 2022 był przełomowy dla rodzimej fotowoltaiki. Na przestrzeni dwunastu miesięcy Polska zyskała prawie 4,8 GW nowych mocy i zajęła 2 miejsce w Unii Europejskiej pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV. Wzrost w obszarze samych inwestycji fotowoltaicznych wyniósł ok. 60% r/r. Prognozy na obecny rok są równie optymistyczne – IEO zakłada, że pod koniec 2023 r. przekroczymy 18 GW mocy zainstalowanej fotowoltaiki, tym samym bijąc o ponad 6 GW rekord przyrostu mocy r/r.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...