FIRMYPharmena: wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu, amerykańska ekspansja w planach

Pharmena: wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu, amerykańska ekspansja w planach

Pharmena: wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu, amerykańska ekspansja w planach

W pierwszym półroczu br. Grupa Pharmena skupiła się na działaniach mających na celu rozpoczęcie sprzedaży suplementów diety za oceanem, prezentacji kandydata na innowacyjny lek 1-MNA, kontynuowaniu rozwoju sprzedaży dermokosmetyków oraz przeprowadzeniu procesu sprzedaży tego segmentu do inwestora branżowego. Pod koniec czerwca br. Pharmena sprzedała segment dermokosmetyczny za 41,7 mln zł. W pierwszym półroczu 2023 r. Grupa zaraportowała 2,63 mln zł straty z działalności kontynuowanej (bez uwzględnienia segmentu dermokosmetycznego). Uwzględniając sprzedaną część derokosmetyczną Pharmena miała w pierwszym półroczu br. 9,62 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 717 tys. zł straty netto. Spółka zapowiada rozpoczęcie sprzedaży suplementów diety z innowacyjną cząsteczką 1-MNA na rynku USA już na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br.

Po sprzedaży działalności dermokosmetycznej Spółka koncentruje swoją działalność m.in. w zakresie sprzedaży suplementów diety. Cząsteczka 1-MNA jest już zarejestrowana jako nowy składnik żywności. 1-MNA to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w organizmie człowieka, posiada właściwości przeciwzapalne i opóźniające proces starzenia.

Jesteśmy już w bardzo zaawansowanym etapie zrealizowania pierwszej sprzedaży naszych suplementów diety z cząsteczką 1-MNA na rynku amerykańskim. Wszystko idzie zgodnie z planem i już na przełomie września i października tego roku nasze produkty trafią do sprzedaży dla klientów. Rynek ten jest bardzo chłonny na tego typu produkty. Klienci szukają suplementów pozytywnie wpływających na spowalnianie procesu starzenia. Amerykanie są świadomi i bardzo dbają o utrzymanie dobrej kondycji, co przekłada się na ich zainteresowanie dobrą suplementacją organizmu. Perspektywy dla rynku suplementów diety w obszarze anti-aging w USA, jak i rynku globalnego są bardzo obiecujące. – podkreśla Konrad Palka, prezes zarządu Pharmena SA.

Cząsteczka 1-MNA hamuje działanie enzymu N-metylotransferazy nikotynamidowej wykorzystywanego do syntezy NAD+. W efekcie optymalizuje poziom NAD+, koenzymu występującego w licznych komórkach i biorącego udziału w szeregu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Odpowiedni poziom NAD+ jest korzystny dla poprawnego funkcjonowania komórek. Komórki człowieka, by funkcjonować wykorzystują NAD. Poziom NAD spada wraz z wiekiem. Proces ten jest szczególnie zauważalny po trzydziestym roku życia. Cząsteczka 1-MNA jest nowym podejściem do tego procesu.

Pod koniec 2022 r. Pharmena podpisała umowę z firmą Longevity Lunch Lab, dystrybutorem ze Stanów Zjednoczonych. Amerykański dystrybutor posiada na wyłączność prawo do sprzedaży innowacyjnych suplementów diety Pharmeny na rynkach USA, Kanady i Meksyku. Umowę zawarto na okres trzech lat z możliwością przedłużenia.

Spółka dokonała także rejestracji potrzebnych do sprzedaży suplementów z 1-MNA w Europie. W Polsce Pharmena udostępnia produkt w kanale e-commerce. Firma planuje również zwiększenie dostępności produktów w Europie za pośrednictwem platform e-commerce.

Wartość rynku w kategorii anti-aging dla głównego konkurenta cząsteczki Pharmeny szacowana jest na ponad 200 mln dolarów. Według prognoz rynkowych w 2030 r. rynek ten osiągnie wartość ponad 500 mln dolarów.

Sprzedaż segmentu dermokosmetyków

Pod koniec okresu objętego raportem półrocznym Pharmena sprzedała Laboratorio Genove, międzynarodowej firmie dermatologicznej, swoją dermokosmetyczą działalność za 41,7 mln zł. Działalność dermokosmetyczną stanowiły trzy linie produktowe wchodzące w skład segmentu Hair Care, Face Care oraz Body Care.

Środki z transakcji sprzedaży segmentu dermokosmetycznego mają zostać przeznaczone na rozwój biznesu suplementów diety, dalszą prezentację potencjalnego kandydata na innowacyjny lek 1-MNA oraz rozpoczęcie prac nad innymi projektami w oparciu o substancję czynną 1-MNA. Badania Pharmeny oraz niezależnych zespołów naukowych wskazują na wyraźny potencjał cząsteczki m.in. w aspekcie przeciwzapalnym i przeciwzwłóknieniowym.

Spółka zamierza również spłacić posiadane zobowiązania, a po oszacowaniu budżetów planowanych projektów w oparciu o 1-MNA Zarząd Pharmeny podejmie decyzję dot. rekomendacji wypłaty akcjonariuszom części zysku z transakcji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...