INNOWACJESZTUCZNA INTELIGENCJASztuczna inteligencja jako partner w organizowaniu eventów

Sztuczna inteligencja jako partner w organizowaniu eventów

Sztuczna inteligencja jako partner w organizowaniu eventów

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia dynamicznie się rozwija, sztuczna inteligencja (AI) zaczyna odgrywać coraz istotniejszą rolę w wielu sektorach, w tym w branży eventowej. Coraz częściej firmy wykorzystują AI do usprawnienia i optymalizacji działań, co pozwala na tworzenie jeszcze bardziej efektywnych i godnych zapamiętania wydarzeń. Jednakże, mimo zaawansowanej techniki AI nadal nie ma tego co dla klientów jest centralnym punktem budowania doświadczeń – czyli emocji.

AI to nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim partner, który może nas wesprzeć w wielu aspektach organizacji wydarzeń. Od planowania, logistyki po kreatywne aspekty projektowania, sztuczna inteligencja pomaga nam efektywniej zarządzać projektami i skupić się na dostarczaniu niezapomnianych doświadczeń.

Kreatywność płynąca ze sztucznej inteligencji?

AI to doskonała inspiracja do tworzenia koncepcji kreatywnych dla klienta, w tym atrakcji eventów. Narzędzia takie jak OpenAI GPT-4 dostarczają inspiracji dla naszych zespołów kreatywnych, które później opracowują te idee, dodając ludzki dotyk i emocjonalną głębię. Dodatkowo wizualne aspekty naszych wydarzeń są wzbogacane dzięki narzędziom takim jak MidJourney i DALL-E, które umożliwiają szybkie generowanie wizualizacji konceptów, oszczędzając godziny pracy, które wcześniej spędzalibyśmy na przeszukiwaniu banków zdjęć.

Wsparcie logistyczne

Sztuczna inteligencja może być pomocna także w usprawnieniu niektórych procesów logistycznych. ChatGPT może wykonać obliczenia potrzebne do transportu scenografii, przez optymalizację planów miejsc, po zarządzanie przepływem uczestników. Wszystko to wykonujemy z precyzją, którą daje nam najnowsze oprogramowanie AI.

Komunikacja to podstawa

Jedną z aplikacji, która może się okazać zbawienna przy zarządzaniu projektem jest Microsoft Copilot, który służy do automatyzacji rutynowych zadań biurowych, takich jak tworzenie dokumentacji czy zarządzanie korespondencją e-mailową. Dzięki temu nasi Project Managerowie mogą skupić się na bardziej złożonych i wymagających zadaniach.

Wsparcie techniczne – w czym może pomóc nam AI?

Po pierwsze – daje nam nowe możliwości w narracji dzięki generatorom głosów. Narzędzia takie jak Descript czy Murf.AI pozwalają nam tworzyć wysokiej jakości narracje i voice-over’y, które są idealne do prezentacji wideo, reklam czy nawet jako narracje na żywo podczas wydarzeń. Te narzędzia umożliwiają nam dostosowanie tonu, tempa, a nawet emocji głosu, co znacząco wzbogaca doświadczenie uczestników.

To do czego potrzebny jest człowiek?

Chociaż AI znacznie usprawnia procesy w branży eventowej, rola project managera pozostaje niezmiennie kluczowa. Technologia może zająć się wieloma aspektami logistyki i planowania, ale w świecie eventów sprzedajemy coś więcej niż tylko dobrze zorganizowane wydarzenie – sprzedajemy emocje. To właśnie project managerowie są ekspertami w rozumieniu i kreowaniu emocjonalnych doświadczeń, które łączą ludzi i tworzą trwałe wspomnienia. Emocje to zdecydowanie przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją. To one są esencją każdego wydarzenia i to właśnie one decydują o jego sukcesie. Sztuczna inteligencja może oferować narzędzia i dane, ale to ludzie nadają im znaczenie.

– W HOLO od dawna wspomagamy się sztuczną inteligencją, która w połączeniu z doświadczeniem pracowników pozwala kreować świetne pomysły szyte na miarę potrzeb i celów biznesowych Klienta. Technologia i ludzka kreatywność idą tutaj w parze, uzupełniając się, by dostarczać wydarzenia, które zostają w pamięci na długo.  Nasze podejście do AI pokazuje, że nawet w cyfrowym świecie, najważniejsze są ludzkie uczucia i emocje, które pozostają domeną naszych utalentowanych project managerów – mówi Jan Płaska, Event Manager – Ai Artist.

Czy warto korzystać z narzędzi, jakie oferuje nam AI? Zdecydowanie tak – jednak pamiętając o tym, że nie wszystko zrobią za nas. Możemy je natomiast mądrze wykorzystać i usprawnić różne procesy przy kreowaniu eventów czy tworzeniu koncepcji kreatywnych.

Autor tekstu: Jan Płaska, Event Manager – Ai Artist , Holo Events

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...