wtorek, 29 kwietnia, 2025

Sztuczna inteligencja jako partner w organizowaniu eventów

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia dynamicznie się rozwija, sztuczna inteligencja (AI) zaczyna odgrywać coraz istotniejszą rolę w wielu sektorach, w tym w branży eventowej. Coraz częściej firmy wykorzystują AI do usprawnienia i optymalizacji działań, co pozwala na tworzenie jeszcze bardziej efektywnych i godnych zapamiętania wydarzeń. Jednakże, mimo zaawansowanej techniki AI nadal nie ma tego co dla klientów jest centralnym punktem budowania doświadczeń – czyli emocji.

AI to nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim partner, który może nas wesprzeć w wielu aspektach organizacji wydarzeń. Od planowania, logistyki po kreatywne aspekty projektowania, sztuczna inteligencja pomaga nam efektywniej zarządzać projektami i skupić się na dostarczaniu niezapomnianych doświadczeń.

Kreatywność płynąca ze sztucznej inteligencji?

AI to doskonała inspiracja do tworzenia koncepcji kreatywnych dla klienta, w tym atrakcji eventów. Narzędzia takie jak OpenAI GPT-4 dostarczają inspiracji dla naszych zespołów kreatywnych, które później opracowują te idee, dodając ludzki dotyk i emocjonalną głębię. Dodatkowo wizualne aspekty naszych wydarzeń są wzbogacane dzięki narzędziom takim jak MidJourney i DALL-E, które umożliwiają szybkie generowanie wizualizacji konceptów, oszczędzając godziny pracy, które wcześniej spędzalibyśmy na przeszukiwaniu banków zdjęć.

Wsparcie logistyczne

Sztuczna inteligencja może być pomocna także w usprawnieniu niektórych procesów logistycznych. ChatGPT może wykonać obliczenia potrzebne do transportu scenografii, przez optymalizację planów miejsc, po zarządzanie przepływem uczestników. Wszystko to wykonujemy z precyzją, którą daje nam najnowsze oprogramowanie AI.

Komunikacja to podstawa

Jedną z aplikacji, która może się okazać zbawienna przy zarządzaniu projektem jest Microsoft Copilot, który służy do automatyzacji rutynowych zadań biurowych, takich jak tworzenie dokumentacji czy zarządzanie korespondencją e-mailową. Dzięki temu nasi Project Managerowie mogą skupić się na bardziej złożonych i wymagających zadaniach.

Wsparcie techniczne – w czym może pomóc nam AI?

Po pierwsze – daje nam nowe możliwości w narracji dzięki generatorom głosów. Narzędzia takie jak Descript czy Murf.AI pozwalają nam tworzyć wysokiej jakości narracje i voice-over’y, które są idealne do prezentacji wideo, reklam czy nawet jako narracje na żywo podczas wydarzeń. Te narzędzia umożliwiają nam dostosowanie tonu, tempa, a nawet emocji głosu, co znacząco wzbogaca doświadczenie uczestników.

To do czego potrzebny jest człowiek?

Chociaż AI znacznie usprawnia procesy w branży eventowej, rola project managera pozostaje niezmiennie kluczowa. Technologia może zająć się wieloma aspektami logistyki i planowania, ale w świecie eventów sprzedajemy coś więcej niż tylko dobrze zorganizowane wydarzenie – sprzedajemy emocje. To właśnie project managerowie są ekspertami w rozumieniu i kreowaniu emocjonalnych doświadczeń, które łączą ludzi i tworzą trwałe wspomnienia. Emocje to zdecydowanie przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją. To one są esencją każdego wydarzenia i to właśnie one decydują o jego sukcesie. Sztuczna inteligencja może oferować narzędzia i dane, ale to ludzie nadają im znaczenie.

– W HOLO od dawna wspomagamy się sztuczną inteligencją, która w połączeniu z doświadczeniem pracowników pozwala kreować świetne pomysły szyte na miarę potrzeb i celów biznesowych Klienta. Technologia i ludzka kreatywność idą tutaj w parze, uzupełniając się, by dostarczać wydarzenia, które zostają w pamięci na długo.  Nasze podejście do AI pokazuje, że nawet w cyfrowym świecie, najważniejsze są ludzkie uczucia i emocje, które pozostają domeną naszych utalentowanych project managerów – mówi Jan Płaska, Event Manager – Ai Artist.

Czy warto korzystać z narzędzi, jakie oferuje nam AI? Zdecydowanie tak – jednak pamiętając o tym, że nie wszystko zrobią za nas. Możemy je natomiast mądrze wykorzystać i usprawnić różne procesy przy kreowaniu eventów czy tworzeniu koncepcji kreatywnych.

Autor tekstu: Jan Płaska, Event Manager – Ai Artist , Holo Events

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Wiceprezes Comarch na Europejskim Kongresie Gospodarczym: AI tworzy nowe zagrożenia

— Nie doceniamy skali wyzwania, jakim jest wdrożenie Krajowego...

Podobne tematy

PR w erze AI: technologia rośnie w siłę, ale autentyczność nie wychodzi z mody

Podczas gdy technologia i sztuczna inteligencja odgrywają coraz większą...

Wiceprezes Comarch na Europejskim Kongresie Gospodarczym: AI tworzy nowe zagrożenia

— Nie doceniamy skali wyzwania, jakim jest wdrożenie Krajowego...

Cyfrowa ewolucja sektora publicznego – kiedy AI stanie się rzeczywistym wsparciem administracji?

– Sztuczna inteligencja może stać się kluczowym katalizatorem rozwoju...

Sztuczna inteligencja nie zastąpi Cię w pracy – pomoże Ci ją wykonywać lepiej

- Asystenci oparci na sztucznej inteligencji będą doskonałym narzędziem...
00:01:13

Piotr Voelkel: Edukacja musi się zmienić – tradycyjny model już nie wystarcza

Tradycyjny model edukacji, oparty na kilkuletnich cyklach, staje się...

Handel detaliczny nie poradzi sobie bez AI. Rosnące oczekiwania konsumentów, duża konkurencja czy inflacja wymuszają zmiany

Rosnące koszty, coraz wyższe oczekiwania klientów i złożoność technologiczna...

Cyfrowa luka w administracji. AI ma być lekarstwem na brak efektywności

Tylko 32% dyrektorów firm i instytucji z sektora publicznego...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie