FIRMYVantage pozyskuje 90 mln euro na refinansowanie części portfela mieszkań na wynajem

Vantage pozyskuje 90 mln euro na refinansowanie części portfela mieszkań na wynajem

Vantage pozyskuje 90 mln euro na refinansowanie części portfela mieszkań na wynajem

Grupa Vantage – należąca do TAG Immobilien, aktywnie działająca na rynku instytucjonalnego najmu mieszkań w Polsce (PRS) – pozyskała 90 mln euro na refinansowanie części portfela mieszkań na wynajem na okres 5 lat. Instytucje finansujące to europejskie podmioty działające od wielu lat w sektorze finansowym. VICTORIAPARTNERS pełniła funkcję doradcy finansowego Vantage Group.

Vantage ma w wynajmie ponad 2500 mieszkań w całej Polsce. W ramach marki Vantage Rent spółka oferuje wynajem długoterminowy i rozwija rynek PRS. Posiada lokale we Wrocławiu, Poznaniu i w Łodzi, łącznie w 12 inwestycjach. Ponadto w budowie ma kolejnych 1200 lokali na wynajem w miastach, w których Grupa działa, ale także na nowych rynkach – m.in. w Trójmieście. Grupa TAG – wraz z Vantage – oferuje łącznie ponad 87.000 mieszkań na wynajem w Europie.

„Pozyskaliśmy finansowanie od dużych partnerów finansowych – co pokazuje ocenę wiarygodności i potencjału Grupy TAG i Vantage. Jesteśmy znaczącym graczem na polskim rynku wynajmu instytucjonalnego. Obecnie mamy ponad 2500 lokali na wynajem w ofercie i prawie 1200 lokali w budowie. Bank ziemi spółki pozwala na wybudowanie około 5700 lokali. Działamy w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. We Wrocławiu mamy już 7 inwestycji na wynajem. Nasza oferta PRS systematycznie rośnie i planujemy jej rozszerzenie na kolejne miasta w Polsce. Grupa TAG ma ogromne doświadczenie na rynku PRS w Europie, mamy doskonale przygotowane procedury ułatwiające najem lokalu. Dzięki temu jesteśmy bardzo dobrym partnerem w najmie mieszkań dla cudzoziemców, którzy mają często trudności w podpisaniu umowy najmu na rynku prywatnym. Pomagamy naszym klientom w dopełnieniu formalności i skompletowaniu dokumentów. Priorytetem w ramach Grupy TAG w Polsce jest także strategia ESG. Podejmujemy działania zwiększające efektywność energetyczną realizowanych budynków. Stawiamy na nowoczesną technologię i cyfryzację – wprowadzamy rozwiązania pozwalające na automatyzację procesów. Pozwala to na szybką obsługę klientów i kontakt z kontrahentami” – wskazał Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej ROBYG i Vantage.

„To bardzo ważne, że Grupa Vantage pozyskała tak istotne środki na refinansowanie części portfela mieszkań na wynajem. Wesprze nas to w procesie umacniania naszej pozycji w segmencie najmu instytucjonalnego poprzez urozmaicanie i powiększanie naszej oferty mieszkań na wynajem zarówno w miastach, w których już działamy, jak również poprzez zainicjowanie działalności w nowych lokalizacjach. Nawiązanie współpracy z europejskimi instytucjami potwierdza stabilność Grupy Vantage oraz zaufanie do nas jako partnera nie tylko na rynku nieruchomości, ale również na rynku finansowym – zarówno w Polsce, jak i wśród międzynarodowych instytucji” – powiedziała Marta Hejak, wiceprezes zarządu i CFO ROBYG oraz Vantage.

W 2022 roku ROBYG i VANTAGE rozpoczęły budowę synergii w ramach Grupy TAG Immobilien, a ROBYG przejął kompetencje nadzorcze i zarządcze w Vantage. Na stanowisko prezesa zarządu (CEO) obu spółek został powołany Eyal Keltsh. Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG od ponad 20 lat, przejął dodatkowo funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Vantage. Niezależnie od połączonego zarządu oraz nadzoru każda ze spółek kontynuuje swoją dotychczasową działalność. ROBYG buduje i sprzedaje mieszkania, a także zarządza generalnym wykonawstwem oraz sprzedażą inwestycji Vantage. Spółka Vantage Rent prowadzi działalność w segmencie PRS – czyli mieszkań na wynajem. Każda ze spółek jest finansowana niezależnie.

W 2023 roku Grupa TAG sprzedała łącznie 3600 lokali mieszkalnych i komercyjnych. Grupa TAG zrealizowała i przekazała 4300 lokali, z czego 3800 lokali zostało przekazanych klientom, a 500 lokali wprowadzono na wynajem. Portfolio mieszkań na wynajem Vantage to 2400 lokali na koniec 2023 roku i około 2500 obecnie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...