FIRMY3,26 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i rozbudowę mocy produkcyjnych

3,26 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i rozbudowę mocy produkcyjnych

3,26 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i rozbudowę mocy produkcyjnych

  • Romuald Kalyciok, prezes i akcjonariusz SUNEX, pożyczył spółce 3,26 mln zł, które będą przeznaczone na przejęcia i inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych.
  • Pożyczka została udzielona na warunkach rynkowych, a jej termin spłaty został ustalony do 31 grudnia 2024 r.

Pożyczka jest kolejną udzieloną przez prezesa Romualda Kalycioka dla SUNEX. Wcześniejsze pożyczki, udzielone w lutym i kwietniu tego roku, opiewały na łącznie 10 mln zł, a ich terminy spłat również przypadają na koniec grudnia tego roku.

Romuald Kalyciok pozyskał w procesie ABB ze sprzedaży akcji 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami, docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji SUNEX w ramach możliwego kapitału docelowego. Aktywa pozyskane z nowej emisji akcji trafią na wsparcie rozwoju SUNEX poprzez przejęcia i rozwój możliwości produkcyjnych w Raciborzu.

SUNEX ma podpisany list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej specjalizującej się w pompach ciepła i urządzeniach grzewczych. Spółka negocjuje także zakup  nieruchomości w Raciborzu sąsiadującej z zakładem spółki oraz przejęcie części pracowników od Mavex-Rekord pod koniec maja.

W kwietniu prezes Romuald Kalyciok nabył 100% udziałów w niemieckiej firmie instalacyjnej Drolsbach, która będzie wniesiona aportem do SUNEX.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...