FIRMY5 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i inwestycje

5 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i inwestycje

5 mln zł pożyczki dla SUNEX na przejęcia i inwestycje

  • Romuald Kalyciok, prezes i akcjonariusz SUNEX, pożyczył spółce 5 mln zł, które będą przeznaczone na przejęcia i inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych.
  • Pożyczka została udzielona na warunkach rynkowych, a jej termin spłaty został ustalony do 31 grudnia 2024 r.
  • W niedawnym ABB Romuald Kalyciok pozyskał ze sprzedaży akcji 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami, docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji SUNEX w ramach możliwego kapitału docelowego. Aktywa pozyskane z nowej emisji akcji trafią na wsparcie rozwoju SUNEX poprzez przejęcia i rozwój możliwości produkcyjnych w Raciborzu.

Na początku kwietnia SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej specjalizującej się w pompach ciepła i urządzeniach grzewczych. Przejmowana spółka będzie uzupełniać działalność Krobath, austriackiej spółki zależnej od SUNEX. Równolegle SUNEX prowadzi zaawansowane prace nad akwizycją w Niemczech.

W lutym Romuald Kalyciok udzielił spółce pożyczki w kwocie 5 mln zł, której spłata również przypada na 31 grudnia 2024 r.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...