piątek, 30 października, 2020
ZARZĄDZANIE 5 zalet ERP jakie docenią firmy produkcyjne

5 zalet ERP jakie docenią firmy produkcyjne

-

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw przekonuje się o zaletach cloud ERP, w ciągu kolejnych 5 lat ponad 50% firm planuje wdrożyć tego rodzaju rozwiązania i wykorzystać pełnię ich przewag zwiększając skalę prowadzonego biznesu.

5 zalet ERP jakie docenią firmy produkcyjne

Systemy ERP osadzone w chmurze pozwalają przedsiębiorstwom produkcyjnym zachować transparentność wszystkich procesów zachodzących wewnątrz organizacji, co jest kluczowym elementem efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP dzięki swojej elastyczności i możliwości skrojenia ich na miarę aktualnych potrzeb pozwalają na zwiększenie efektywności, atrakcyjne TCO i zapewnienie większego bezpieczeństwa przypływu danych. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw przekonuje się o zaletach cloud ERP, w ciągu kolejnych 5 lat ponad 50% firm planuje wdrożyć tego rodzaju rozwiązania i wykorzystać pełnię ich przewag zwiększając skalę prowadzonego biznesu.

Systemy ERP oparte na rozwiązaniach chmurowych w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań On-premise ERP pozwalają na koordynacje wielu procesów dzięki centralizacji. Każdy etap produkcji może być nadzorowany przez wszystkie osoby mające dostęp do systemu co znacznie zwiększa przejrzystość i pozwala na precyzyjne zaplanowanie kolejnych kroków. Dzięki temu możliwe jest opracowanie całego łańcucha dostaw, przygotowanie odpowiedniej liczby elementów potrzebnych w kolejnych procesach. Koordynacja procesu produkcji na każdym etapie daje również możliwość optymalizacji kosztów i uniknięcia zbędnych kroków czy wydatków.

Oprócz optymalizacji kosztów istotna dla każdego przedsiębiorstwa jest możliwość elastycznego zarządzania dostępnymi narzędziami. Po wdrożeniu ERP opartego na chmurze, nie ma konieczności dokupowania kolejnych upgradów i aktualizacji. System jest aktualizowany w czasie rzeczywistym – co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Eliminuje to również przestoje w produkcji występujące zwykle podczas prac konserwacyjnych infrastruktury IT. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa możliwe jest powiększanie infrastruktury, oddawanie kolejnych elementów i funkcjonalności w zależności od aktualnych potrzeb. Co istotne taki, proces rozbudowy jest naturalnie atrakcyjniejszy cenowo niż wdrożenie tradycyjnego sytemu.

Zmiana systemu On-premise na rozwiązanie oparte na chmurze umożliwia poprawienie produktywności dzięki bezproblemowej dostępności. Dodatkowo system wspiera obliczenia rentowności, umożliwia wykonywanie półautomatycznych wycen, a nawet negocjacji z partnerami. Oprócz tego wspomaga zarządzania procesami sprzedaży poprzez możliwość pogrupowania i przypisania wycen oraz uruchomienia produkcji, co znacznie przyśpieszy i usprawni cały proces.

Moduły produkcyjne ERP przedstawiają każdy etap produkcji, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności, modyfikacja zamówień w zależności od potrzeb, co finalnie przełoży się na zwiększenie przychodów. Funkcjonalność ERP przeznaczona do produkcji pozwala na każdym etapy nie tylko na kontrolę procesu, ale również elastyczną modyfikacje kolejnych kroków dzięki scentralizowanemu systemowi przechowywania danych.

Kluczową przewagą ERP opartego na chmurze jest jego mobilność. W odróżnieniu od systemów On-premise, dają one możliwość zarządzania procesami produkcji z dowolnego miejsca i co ważne z dowolnego urządzenia. Dzięki tej funkcjonalności wiele firm produkcyjnych mogło nieprzerwanie działać nawet w trudnym czasie lockdownu, kiedy część załogi pracowała w trybie zdalnym.

Systemy Cloud ERP pozwalają w pełni kontrolować cały proces od momentu projektu, jego dokumentacji technicznej, finansów, zlecenia i produkcji, aż po dystrybucję. Większość tych procesów może wyjść poza 4 ściany firmy maksymalnie w 100% wykorzystując najlepsze rozwiązania jakie są dostępne przy jednoczesnej optymalizacji całego procesu produkcji.

Autorem jest Jakub Polkowski, Channel Executive Poland, RamBase / Jakob Hatteland Computer AS.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

forex

Wpływ epidemii Covid-19 na gospodarkę – komentarz Grzegorza Maliszewskiego

0
W tym tygodniu publikowane będą kolejne dane z gospodarek rozwiniętych, wskazujących na skalę załamania koniunktury w następstwie epidemii koronawirusa. W tym kontekście istotne będą wskaźniki koniunktury w USA i strefie euro. Oczekiwać można dalszego...
2

W II kwartale globalny PKB może spaść nawet o 15 proc. w ujęciu rocznym....

0
W marcu wskaźnik PMI – łącznie dla przemysłu i usług – w strefie euro odnotował rekordowy spadek do 31,4 pkt, podczas gdy jeszcze w lutym wyniósł 51,6 pkt. Dane te obrazują nastroje osób odpowiedzialnych za zakupy w firmach, co...
rozwoj

Tarcza Antykryzysowa: przykłady działań polityki podatkowej w innych państwach

0
Doświadczenia z kryzysu z 2008 roku pokazały, że instrumenty podatkowe mają istotną rolę w łagodzeniu skutków spowolnienia gospodarczego. Aktualne działania innych państw pozwalają stwierdzić, że polityka podatkowa ma i będzie mieć istotne znaczenie w...