czwartek, 24 kwietnia, 2025

Jak prowadzić firmę z monitoringiem GPS

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Nie musisz cały czas patrzeć na mapę, żeby wiedzieć gdzie są służbowe samochody i jak angażuje się pracownik. Podajemy Ci praktyczne wskazówki, jak GPS monitoring ułatwi zarządzanie firmą.

  1. Kierowca jest w trasie, jak sprawdzić jego efektywność?

Prowadzenie firmy to nie tylko realizacja zadań, ale także właściwa komunikacja z pracownikami. Jeśli podwładnymi są kierowcy, którzy na co dzień świadczą pracę w terenie, wykorzystując do tego samochód firmowy, zawsze przygotuj się przed rozliczeniem pracownika ze sposobu realizacji zadań.

Dzięki systemowi GPS, sprawa jest prostsza. Lokalizator zapisuje trasy, godziny wizyt u klientów, miejsce rozładunku towarów, godzinę zakończenia pracy i robi to bardzo precyzyjnie. Dzięki historii tras, manager ma wgląd do wszystkich aktywności pojazdu, jakie wydarzyły się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Dużo łatwiej jest przeprowadzić ocenę roczną pracownika, mając możliwość dokonania analizy jego pracy, z tak dokładnymi danymi.

  1. Jak z lokalizatorem GPS zmniejszyć zużycie paliwa?

Oszczędność firmowego paliwa bardzo szybko przekłada się na zyski firmy. Żeby jednak tak się stało, trzeba wiedzieć, co powoduje zwyżki paliwowe. Jeśli wynika to ze złego sposobu użytkowania pojazdu, to system GPS znajdzie problem i wskaże kierowcę, który stopniowo będzie się uczył ekonomicznej jazdy, zgodnie z zasadami ecodrivingu. Dlatego do monitorowania lokalizacji, warto wybrać konkretny moduł GPS.

Lokalizator IKOL CAN to wielozadaniowe urządzenie kontrolujące bieżący stan i zużycie paliwa. Sczyta i zapisze tyle danych, ile pokaże komputer pokładowy Twojego samochodu. Interesuje Cię aktualna temperatura silnika, jego obroty lub przebieg? To wszystko udostępnia lokalizator CAN. To nadajnik GPS, który jako jedyny tak ściśle współgra z silnikiem samochodu. Odczyt danych będzie widoczny na platformie IKOL oraz w aplikacji IKOL Tracker.

  1. Jak zabezpieczyć pojazdy firmowe przed kradzieżą?

Służbowe samochody, niezależnie od formy finansowania, stanowią comiesięczny koszt firmy. Są wśród nich zarówno samochody nowe, jak i używane, ale wszystkie są narzędziem pracy, które mają pomnażać zyski. Problem pojawia się z chwilą, kiedy samochód zostanie skradziony. Brak płynności pracy, kosztowny przestój i czekanie na odszkodowanie, to dodatkowy czas i problemy, których można w prosty sposób uniknąć.

Zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą jest jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane. Lokalizator GPS może być zagłuszony przez zagłuszarkę, to fakt. Ale wystarczy zrobić jedną rzecz, a żaden złodziej nie odjedzie firmowym autem. Do zdalnego odłączenia rozrusznika wystarczy aplikacja IKOL Tracker. Można to także zrobić w systemie IKOL, na którym osoba zarządzająca flotą może dokonywać wszelkich zmian i ustawień lokalizatorów. Po zakończonej pracy, jednym kliknięciem odłączysz rozrusznik. To dowód na to, że proste rozwiązania zawsze są najlepsze.

Odłączenie rozrusznika jest możliwe po zainstalowaniu lokalizatora IKOL GO lub IKOL CAN wraz z przełącznikiem odcięcia rozrusznika. Przekaźnik podłączamy do obwodu elektrycznego, którego przerwanie spowoduje brak możliwości uruchomienia pojazdu.

  1. Jak bezobsługowo ewidencjonować pojazdy w firmie?

Każdy, kto mierzy się z obowiązkiem przygotowania i rozliczenia kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrówek w miesiącu, wie, ile to pochłania czasu i energii. I do tego błędy, które przecież zdarzają się każdemu. Po raz kolejny system telematyczny ułatwia życie. Jak?

Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów, to najwygodniejszy sposób na odliczenie 100% podatku VAT, nie robiąc właściwie nic. Mając zamontowany nadajnik GPS do samochodu, lokalizator zapisze nr rejestracyjny auta, wszystkie trasy, łączny dystans, dokładny adres spotkań i przypisanego do auta pracownika. Elektroniczna kilometrówka i automatycznie generowany raport to 100% bezpieczeństwa dla Twojej firmy.

Obserwuj pojazdy i miej nad nimi kontrolę za pomocą systemu GPS IKOL. W każdym momencie masz dostęp do wszystkich pojazdów na żywo, dla wygody, oszczędności i efektywnego zarządzania wynikami firmy.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Co dalej z ukraińskimi firmami w Polsce po zakończeniu wojny?

Od wybuchu rosyjskiej wojny w Ukrainie w lutym 2022...

Słowa mają moc… ale czy przynoszą zysk? Kondycja rynku książki w Polsce

W 2025 roku mija dokładnie 30 lat od ustanowienia...

Intel planuje kolejne masowe zwolnienia

Jeszcze w tym tygodniu Intel – jeden z największych...

Moda w cieniu ceł i zmian geopolitycznych. Kto zyska, a kto straci w globalnym łańcuchu dostaw?

Świat mody odchodzi od produkcji w Chinach, ale na...

Podobne tematy

Sprzedaż detaliczna znów na minusie. RPP dostaje kolejny argument do cięcia stóp

Konsumpcja w Polsce kolejny raz rozczarowała, przez co rosną...
00:01:37

Maciej Duszczyk: Ukraina musi przetrwać jako państwo prozachodnie, nawet kosztem migracji

Kluczowym cywilizacyjnym wyzwaniem dla Polski jest to, aby Ukraina...

Dywidenda dla komplementariusza nie podlega VAT – korzystna interpretacja podatkowa

Wypłata udziału w zysku komplementariuszowi nie stanowi dla...

Taniej na stacjach, ale co dalej? Wiele zależy od ropy

W ciągu ostatniego tygodnia ceny benzyny oraz oleju napędowego...

Bitcoin bije rekordy, złoto traci. W Polsce średnia płaca rośnie, ale zatrudnienie spada

Wzrost średniej płacy zawsze cieszy. Trzeba jednak pamiętać, że...

Intel planuje kolejne masowe zwolnienia

Jeszcze w tym tygodniu Intel – jeden z największych...

Nie daj się nabrać na blokadę BLIK – tak działają oszuści

Cyberprzestępcy nie śpią i coraz częściej sięgają po sprytne...

Co dalej z ukraińskimi firmami w Polsce po zakończeniu wojny?

Od wybuchu rosyjskiej wojny w Ukrainie w lutym 2022...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie