czwartek, 6 maja, 2021
BIZNESSystem ERP dla średniej i dużej firmy – jakie oprogramowanie wybrać?

System ERP dla średniej i dużej firmy – jakie oprogramowanie wybrać?

-

System ERP dla średniej i dużej firmy – jakie oprogramowanie wybrać?

System ERP jest oprogramowaniem przeznaczonym do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Z jego zalet skorzystają w szczególności średnie i duże firmy, które potrzebują kompleksowego i skutecznego narzędzia usprawniającego ich codzienną pracę. Oprogramowanie tego typu, aby mogło prawidłowo spełniać swoją rolę, musi posiadać funkcjonalność dostosowaną do potrzeb dużej firmy. Cennym atutem będzie także skalowalność, która pozwoli na dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

System ERP i jego rola we współczesnym biznesie

System ERP to specjalistyczne oprogramowanie informatyczne, które pozwala na kompleksowe zarządzanie zasobami i procesami realizowanymi przez współczesne firmy i organizacje. Wdrożenie takiego oprogramowania wiąże się z licznymi korzyściami, które docenią zarówno małe firmy, jak i średnie oraz duże przedsiębiorstwa. Dla tych ostatnich system ERP to swoiste must have, bez którego trudno marzyć o prawidłowej, zgodnej z nowoczesnymi standardami organizacji pracy. Wdrożenie takiego oprogramowania to inwestycja, która szybko przełoży się na realny zysk w postaci zarówno biznesowej, jak i użytkowej.

System ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) to zaawansowane pod względem technologicznym oprogramowanie, które składa się z modułów. Każdy moduł łączy jedna, wspólna baza danych oraz może zostać wdrożony wedle potrzeb i specyfiki działania przedsiębiorstwa. Do kluczowych funkcji systemów ERP należy integrowanie informacji finansowych, co pozwala na kontrolowanie przychodów i wydatków firmy. Moduł odpowiedzialny za kierowanie zasobami ludzkimi pozwala na sprawowanie kontroli nad sprawami związanymi z pracownikami, m. in. kontrolowanie czasu pracy, wynagrodzeń, szkoleń itp. Funkcjonalność z zakresu CRM pozwala natomiast zarządzać informacjami na temat klientów.

System ERP dla średniej i dużej firmy

Jaki system ERP najlepiej sprawdzi się w przypadku średniej i dużej firmy?

Jak widać, oprogramowanie klasy ERP posiadać może bardzo rozbudowaną i złożoną funkcjonalność. Na rynku dostępnych jest kilka systemów, które mają szansę sprawdzić się w przypadku średniej wielkości i dużych przedsiębiorstw. Należy do nich comarch cdn xl, oprogramowanie oferowane przez polską firmę Polkas. System comarch cdn xl doskonale sprawdzi się w przypadku branży produkcyjnej, handlowej oraz usługowej spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw. W standardzie oferuje bowiem bogatą, idealnie dostosowaną do współczesnych realiów biznesowych funkcjonalność.

System Comarch CDN XL jest oprogramowaniem skalowalnym, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie jego specyfiki do każdego rodzaju działalności. Wysoka integralność umożliwia usprawnienie pracy wszystkich firmowych działów oraz uzyskanie natychmiastowego dostępu do wszystkich informacji zgromadzonych w bazie danych. Atutem tego oprogramowania jest także możliwość jego zakupu w modelu usługowym (SaaS), który pozwala na wynajęcie oprogramowania i korzystanie z jego pełnej funkcjonalności za cenę comiesięcznego abonamentu. Pozwala to na wyeliminowanie kosztu zakupu licencji oraz doskonale sprawdzi się dla tych firm, które nie dysponują własną infrastrukturą informatyczną.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...