FIRMYB-Act S.A. dostała zielone światło od GPW na debiut na rynku NewConnect

B-Act S.A. dostała zielone światło od GPW na debiut na rynku NewConnect

B-Act S.A. dostała zielone światło od GPW na debiut na rynku NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny B-Act S.A., spółki inżynieryjnej specjalizującej się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, podejmując uchwałę o wprowadzeniu jej akcji do obrotu na rynku NewConnect. Spółka w minionym roku wygenerowała 16,3 mln PLN przychodów ze sprzedaży oraz 1,6 mln PLN zysku netto, co było najlepszymi wynikami w historii jej działalności. W obecnym roku B-Act podpisał już umowy, związane z sektorem energetycznym, militarnym czy industrialnym, z których łącznie może otrzymać 40 mln PLN brutto. Spółka liczy na debiut na giełdzie jeszcze w tym miesiącu.

Bardzo się cieszymy, że jesteśmy o krok od debiutu na rynku NewConnect. Cieszymy się również, że proces upublicznienia naszej spółki przebiega sprawnie i zgodnie z zapowiedziami zarządu z zeszłego roku, tak samo jak  realizowane przez nas założenia odnośnie nowych kontraktów, o których mówiliśmy inwestorom podczas trwania oferty publicznej naszych akcji. Cały czas uczestniczymy w różnych przetargach i prowadzimy rozmowy związane z kolejnymi przedsięwzięciami w interesujących nas obszarach inwestycyjnych. Z niecierpliwością czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Chcemy, aby miał on miejsce jeszcze w tym miesiącu – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act S.A.

Od początku roku spółka zawarła ważne umowy, z których łącznie może otrzymać wynagrodzenie w wysokości od 28 do 40 mln PLN brutto (ostateczna wartość zostanie ustalona po podpisaniu umów z wykonawcami robót i dostawcami). Projekty skupiają się m.in. na rozbudowie infrastruktury krytycznej, która umożliwi zaopatrzenie w gaz największej na Śląsku elektrowni w Rybniku, gdzie spółka realizuje usługi nadzoru inwestorskiego, nadzoru przyrodniczego oraz zarządza realizacją inwestycji czy też pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nad wybranymi zadaniami w ramach przebudowy lotniska w Świdwinie, gdzie mają stacjonować polskie myśliwce F-35.

Debiut na rynku NewConnect, to z jednej strony podsumowanie dotychczasowej, ponad już trzydziestoletniej aktywności spółki na rynku budowlanym, z drugiej to krok w kierunku przyszłości, która ma być nie tylko skoncentrowana na rozwijaniu obecności w dobrze znanych segmentach działalności, ale także odważnym wchodzeniem w nowe obszary związane z energetyką czy szeroko rozumianą obronnością oraz rynkami zagranicznymi. Przed nami wiele wyzwań także tych terminowych, które niesie za sobą Krajowy Plan Odbudowy, ale w naszym przypadku presja czasu i skala oczekiwań nie jest czymś wyjątkowym. B-Act jest przygotowany do współpracy przy realizacji najbardziej złożonych inwestycji – dodaje Adam Białachowski.

Spółka podkreśla, że widzi duży potencjał związany z inwestycjami wojskowymi – w zeszłym roku Polska przeznaczała największy procent PKB na ten sektor gospodarki ze wszystkich krajów członkowskich NATO. Obecnie B-Act pracuje przy dwóch projektach związanych z obronnością państwa.

Debiut na rynku NewConnect, to ważna cezura w naszej historii. Liczymy, że obecność na giełdzie pozwoli nam na zwiększenie rozpoznawalności i będzie istotnym krokiem w naszym rozwoju nie tylko w kraju, ale także na rynkach międzynarodowych – zarówno tych bliskich czarnomorskich, jak i dalszych, azjatyckich – podsumowuje Miron Klomfas, dyrektor generalny B-Act S.A.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...