WALUTYKRYPTOWALUTYBitcoin ustanawia nowy rekord, napędzany przez rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych

Bitcoin ustanawia nowy rekord, napędzany przez rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych

Bitcoin ustanawia nowy rekord, napędzany przez rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych

W zeszłym tygodniu Bitcoin trzykrotnie wzrósł do nowego rekordowego poziomu w stosunku do dolara amerykańskiego, wraz z utrzymującymi się byczymi nastrojami wokół kryptowaluty numer jeden.

Pierwsza okazja, w ubiegły wtorek, była krótkotrwała, ponieważ gdy bitcoin osiągnął 69 200 dolarów, duże zlecenia sprzedaży i likwidacje giełd kryptowalut spowodowały spadek ceny o ponad 10 proc. w ciągu kilku godzin do najniższego poziomu 59 500 dolarów.

Z pomocą przyszły jednak bitcoinowe fundusze ETF, które w zeszły wtorek odnotowały wolumen przekraczający 10 miliardów dolarów, co stanowi nowy dzienny rekord, ponieważ inwestorzy instytucjonalni dostrzegli okazję do wykupienia spadku.

Te rekordowe zakupy spowodowały wzrost ceny bitcoina o 15 proc. w ciągu 24 godzin i powrót do poziomu 67 000 dolarów. Następnie przez kolejne dni cena bitcoina kontynuowała trend wzrostowy, osiągając maksimum odpowiednio na poziomie 70 180 dolarów i 72 910 dolarów (najwyższy poziom w historii w momencie pisania tego tekstu).

Ponieważ spotowe fundusze ETF w dalszym ciągu nabywają bitcoiny w znacznych ilościach, a także inne strony, takie jak Microstrategy Inc, które również dokonują dalszych zakupów, popyt na bitcoin szybko przewyższa nową podaż.

Nie można zgadnąć, dokąd zmierza cena, ale z pewnością jest to ekscytujący czas dla inwestora lub posiadacza bitcoina.

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...