GIEŁDA I INWESTYCJECD Projekt zaliczył dużą przecenę na swych akcjach. To już nie tylko...

CD Projekt zaliczył dużą przecenę na swych akcjach. To już nie tylko korekta po wysokim wzroście

CD Projekt zaliczył dużą przecenę na swych akcjach. To już nie tylko korekta po wysokim wzroście

Najpopularniejsza polska spółka giełdowa ma za sobą kilka świetnych miesięcy. Kurs akcji wzrósł tak bardzo (o 99,8%), że zabrakło zaledwie 12 gr, aby była to 100% dynamika.

– Przecena jest spowodowana przede wszystkim dużym odpisem, powyżej 40 mln zł, dokonanym na projekcie Sirius, a jest to jedna z pięciu gier wiedźmińskich zapowiedzianych przez spółkę – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Kietliński, ekspert XTB. – Trwa teraz proces ewaluacji tego projektu, a inwestorzy bardzo negatywnie podeszli do tej informacji.

Ta przecena jest reakcją niewspółmierną do fundamentów, ponieważ projekt Sirius jest grą na bardzo wczesnym etapie jej przygotowania, a poniesione koszty 40 mln zł nie są relatywnie wysokie.

– Pamiętajmy, że to nie jest tak, że gra została wydana i poniesiono bardzo duże koszty, a okazuje się, że jest złej jakości i słabo się sprzedaje, jak to miało miejsce w przypadku Cyberpunka – komentuje ekspert XTB. – Krótkoterminowo informacja jest negatywna, ale lepiej będzie uciąć projekt na wczesnym etapie niż iść w zaparte, brnąc w koszty, a później bardzo się rozczarować.

Teraz na kurs akcji będzie miał duży wpływ dodatek do Cyberpunka – Widmo Wolności. To najdroższe DLC w historii spółki. I w perspektywie długoterminowej może mocno wpłynąć na kurs akcji.

Natomiast cała branża gamingowa na GPW też ma się gorzej. Jednak w WIG-GRY bardzo duży udział ma CD Projekt, stąd spadek tego indeksu. Natomiast sytuacja spółek wchodzących w skład indeksu jest mocno zróżnicowana.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...