sobota, 5 grudnia, 2020
BIZNES HANDEL Czy promocje w polskich sklepach są skuteczne? Wyniki badania polskiego rynku retail

Czy promocje w polskich sklepach są skuteczne? Wyniki badania polskiego rynku retail

-

Czy promocje w polskich sklepach są skuteczne? Wyniki badania polskiego rynku retail

Wątek zarządzania promocjami dokładnie analizujemy w naszym najnowszym raporcie „Optymalizacja i zarządzanie promocją w branży handlowej w Polsce”, który powstał na bazie badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli ponad 30 największych sieci detalicznych w Polsce. We współpracy z Movens Capital przyjrzeliśmy się obecnemu podejściu do zarządzania promocjami w polskich przedsiębiorstwach handlowych oraz dylematom, z którymi będą się mierzyć firmy w obliczu przyspieszonej cyfryzacji i globalnego rozwoju modelu e-commerce – zaznacza Michał Pieprzny.

Ten optymalizacji działań promocyjnych jest szczególnie ważny teraz, kiedy coraz trudniej wyróżnić się w gąszczu innych ofert, a analiza zachowań klientów w oparciu o cyfrowy ślad, który zostawiają, ułatwia tworzenie nowych usług i przygotowanie oferty dopasowanej do ich bieżących potrzeb. Zapewnia też wyższy poziom satysfakcji i lojalności względem marki.

W dziedzinie zarządzania optymalizacją promocji pojawiają coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Procesy, które wcześniej były realizowane manualnie i przez wiele osób, można obecnie częściowo lub w pełni zautomatyzować. Polskie przedsiębiorstwa mają dostęp do wielu narzędzi optymalizacyjnych. Jednak tylko niektóre z nich realnie wpływają na zwiększenie skuteczności strategii cenowych, wzrost sprzedaży i budowanie przewagi rynkowej, a także ograniczenie strat wynikających z nieudanych kampanii.

Ze względu na obecną dynamikę zmian na znaczeniu zyskały automatyzacja i analityka w sprzedaży i marketingu. Aby sprostać aktualnym wyzwaniom rynkowym konieczne staje się wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które łączą dane z różnych kanałów sprzedażowych i marketingowych oraz wspierają procesy decyzyjne i zarzadzanie interakcjami z klientem w tych kanałachtłumaczy Michał Pieprzny.

Zdaniem Michała Pieprznego dziś analityka to „must have” dla tych przedsiębiorstw, które nie tylko chcą przetrwać w niesprzyjających warunkach, ale również rozwijać się w omnikanałowej rzeczywistości. Dzięki systemom optymalizującym działania marketingowo-sprzedażowe możemy stworzyć profil klientów 360°, który pokazuje, jak ewoluują ich zwyczaje zakupowe. Stanowi to podstawę do efektywnego realizowania komunikacji i interakcji z konsumentami w kanałach cyfrowych, personalizacji oferty i budowania pozytywnego doświadczenia kupującego. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy chcemy go przekonać do nowej formy robienia zakupówwskazuje ekspert SAS.

Co ważne, podstawą personalizacji powinny być dane pozyskiwane, oraz analityka, w czasie rzeczywistym. Tylko w ten sposób można reagować szybko i skutecznie na zmieniającą się sytuację rynkową i podejmować decyzje w złożonej rzeczywistości handlu detalicznegopodkreśla Michał Pieprzny.

Prezentacja wniosków opracowania odbędzie się 27 października 2020 r. o godz. 14.10 podczas Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji. W dniu premiery raport będzie dostępny na stronie SAS.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

forex

Wpływ epidemii Covid-19 na gospodarkę – komentarz Grzegorza Maliszewskiego

0
W tym tygodniu publikowane będą kolejne dane z gospodarek rozwiniętych, wskazujących na skalę załamania koniunktury w następstwie epidemii koronawirusa. W tym kontekście istotne będą wskaźniki koniunktury w USA i strefie euro. Oczekiwać można dalszego...
2

W II kwartale globalny PKB może spaść nawet o 15 proc. w ujęciu rocznym....

0
W marcu wskaźnik PMI – łącznie dla przemysłu i usług – w strefie euro odnotował rekordowy spadek do 31,4 pkt, podczas gdy jeszcze w lutym wyniósł 51,6 pkt. Dane te obrazują nastroje osób odpowiedzialnych za zakupy w firmach, co...
rozwoj

Tarcza Antykryzysowa: przykłady działań polityki podatkowej w innych państwach

0
Doświadczenia z kryzysu z 2008 roku pokazały, że instrumenty podatkowe mają istotną rolę w łagodzeniu skutków spowolnienia gospodarczego. Aktualne działania innych państw pozwalają stwierdzić, że polityka podatkowa ma i będzie mieć istotne znaczenie w...