FIRMYDuality ma umowę koprodukcyjną z Phenomen Games

Duality ma umowę koprodukcyjną z Phenomen Games

Duality ma umowę koprodukcyjną z Phenomen Games

Spółka Duality podpisała umowę koprodukcyjną na grę z gatunku symulatorów z Phenomen Games – podmiotem wyspecjalizowanym w inwestycjach w branży gamedev. Tym samym, warszawskie studio wraz z inwestorem przystąpiło do realizacji założeń umowy ramowej z lutego br. W projekcie Duality będzie pełnić rolę producenta i wydawcy, zachowa prawa do IP oraz 50 proc. udział w przychodach.

W lutym br. Duality S.A. podpisała z Phenomen Games S.A. umowę, zgodnie z którą spółka zainwestuje ok. 3,8 mln zł, w ramach podwyższenia kapitału zakładowego producenta gier oraz współfinansowania trzech projektów. Dzisiaj spółka poinformowała o rozpoczęciu pierwszego z nich.

Jak informowaliśmy pod koniec lutego, umowa zlecenia na wykonanie gry Superstore Simulator była ostatnią z zaplanowanych do podpisania umów na zlecenie innych partnerów. W trakcie ich realizacji trwały prace koncepcyjne z Phenomen Games nad projektami własnymi. Inwestor po analizie rynku symulatorów, zaproponował nam pierwszy projekt w ramach realizacji umowy inwestycyjnej i właśnie rozpoczynamy pracę nad nim. Jest on zgodny z naszą specjalizacją, mamy doświadczenie w produkcji gier z tego gatunku. Temat jest wdzięczny i moim zdaniem skierowany do bardzo szerokiej społeczności graczy, a przede wszystkim będzie mógł skorzystać z cross promocji z tytułami, które obecnie produkujemy jako podwykonawca. Już wkrótce ogłosimy więcej szczegółów  – mówi Tomasz Strzałkowski, prezes zarządu Duality S.A.

Umowa koprodukcyjna określa warunki realizacji projektu. Duality pełnić będzie zarówno rolę producenta, jak i wydawcy gry oraz zachowa prawa do IP. Inwestor z kolei sfinansuje 50 proc. budżetu produkcyjnego i marketingowego w zamian za połowę przychodów z komercjalizacji tytułu.

Projekt zostanie wydany we wczesnym dostępie na PC, ale strony oprócz planów rozwoju tytułu podstawowego, zamierzają następnie portować grę na konsole.

W najbliższych dniach zapowiedź tytułu wraz z trailerem zostanie ogłoszona na platformie Steam.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...