WALUTYKRYPTOWALUTYGwarancja depozytów bankowych prowadzi do ożywienia kryptowalut

Gwarancja depozytów bankowych prowadzi do ożywienia kryptowalut

Gwarancja depozytów bankowych prowadzi do ożywienia kryptowalut

Rynek kryptowalut odbił się pod koniec wczorajszego dnia. Stało się tak po zapowiedziach ze strony głównych amerykańskich instytucji, które teoretycznie są podstawą znaczącej części systemu bankowego.

Bitcoin w pierwszej połowie zeszłego tygodnia krążył powyżej 22 000 dolarów, ale zaczął odnotowywać ciężkie straty po upadku Silvergate, a następnie Silicon Valley Bank, które chwilowo strąciły kryptowalutę poniżej 19 500 dolarów na platformie eToro w piątek.

Jednak w trakcie weekendu, bitcoin ponownie zyskał na wieść, że władze USA będą w pełni chronić wszystkie depozyty i poszybował powyżej 23 000 dolarów po raz pierwszy od prawie dwóch tygodni. Ethereum doświadczył podobnej zmienności pod koniec tygodnia, spadając poniżej 1 400 dolarów w piątek, a rano – wzrastając powyżej 1 600 dolarów, gdzie utrzymuje się do tej pory.

25 miliardów dolarów zabezpieczenia FDIC pcha ceny w górę

Rynek kryptowalut skoczył późno w niedzielę, gdy kryzys bankowy w USA przybrał nowy kierunek wraz z zamknięciem nowojorskiego banku Signature Bank.

Po tej sytuacji, pojawiły się zapewnienia płynące ze wspólnego oświadczenia wydanego przez amerykańską Rezerwę Federalną, Skarb Państwa i FDIC, że wszyscy deponenci Silicon Valley Bank (SVB) i Signature odzyskają swoje pieniądze. Reakcja rynków kryptowalutowych była szybka, a tokeny odzyskały wartość na całym świecie.

Główny stablecoin USD Coin (USDC) – który stracił dzięki dużej niepewności wokół udziałów, które miał z SVB – prawie że odzyskał poprzednią cenę po tym, jak zadeklarował użycie innych funduszy.

Lido rozszerza staking na Polygon

Lido, jeden z największych protokołów stakingowych według TVL (całkowitej wartości zablokowanej) ogłosił uruchomienie wstETH na Polygonie. Rozwój zapewni użytkownikom dostęp do sieci, które wcześniej były blokowane przez brak „pomostów” i pozwoli użytkownikom stawiać na projekty zarządzane przez blockchain Polygon.

Jedną z najczęściej nawiedzających problemów kryptowalut był brak interoperacyjności blockchainów, które tworzyły ekosystemy typu walled garden. Nie dziwi więc, że rozwiązania technologiczne, które pomogą to przezwyciężyć, są bardzo zachęcające. Lido posiada około 80 proc. rynku płynnych stakingów, co czyni je niezwykle silnym graczem w tej przestrzeni.

Ethereum znajduje się na ważnym etapie rozwoju, po tym jak w zeszłym roku uruchomiło staking poprzez The Merge. W marcu pojawi się też aktualizacja Shanghai, która da użytkownikom więcej opcji płynności i pozwoli na wycofanie ich stakingu w razie potrzeby.

Nissan rozszerza ofertę Web3

Nissan, producent samochodów, złożył znaki towarowe dla serii inicjatyw Web3, w tym NFT i tzw. Metaverse test driving. Producenci samochodów okazali się jednymi z największych zwolenników technologii Web3, a firmy takie jak General Motors, Ford i inne zdążyły już wkroczyć w tę przestrzeń.

Ogłoszenie Nissana obejmuje dość szeroki wachlarz zastosowań, w tym sklepy z wirtualnymi towarami i rynki dla NFT, wirtualne ubrania i samochody oraz funkcje reklamowe i sprzedażowe Meterverse.

Web3 jest wciąż w fazie eksperymentalnej. Cieszy jednak fakt, że duże firmy kontynuują realizację planów i innowacji, pomimo trudnych warunków rynkowych w 2022 roku, w których ceny NFT spadły z wcześniejszych wysokich poziomów.

Autor: Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...