FIRMYhiPower Energy i Enervigo negocjują współpracę

hiPower Energy i Enervigo negocjują współpracę

hiPower Energy oraz Enervigo podpisały list intencyjny, w związku z prowadzonymi negocjacjami dotyczącymi współpracy przy sprzedaży i realizacji projektów służących dekarbonizacji sektora ciepłowniczego oraz przemysłu z wykorzystaniem technologii wodorowych oraz paliw alternatywnych.  

hiPower Energy systematycznie rozwija komplementarną grupę projektów skupionych wokół technologii produkcji, magazynowania wodoru oraz poszerzających możliwości jego wykorzystania. Celem podpisanego z Enervigo, liderem transformacji energetycznych dla przedsiębiorstw i firm ciepłowniczych, listu intencyjnego jest ustalenie warunków współpracy w zakresie rozwoju i wdrażania technologii wodorowych hiPower Energy w procesach dekarbonizacji, w których szerokie doświadczenie ma Enervigo.

– Zawarty list intencyjny jest potwierdzeniem kierunku prowadzonych negocjacji i wspólnej identyfikacji obiecujących obszarów do współpracy. Liczymy, że w perspektywie kilku tygodni, wypracujemy docelowy model współpracy biznesowej i finansowej we wspólnym oferowaniu i realizacji projektów. Wierzę, że dzięki tej współpracy, istotnie wzrośnie nasza ekspozycja na niezwykle istotne procesy dekarbonizacji sektora energetycznego. – komentuje dr Jacek Gliniak, Prezes Zarządu i współtwórca technologii hiPower Energy.

Enervigo oferuje unikalną usługę Programu Transformacji Energetycznej, realizowaną przy wykorzystaniu połączonych kompetencji zespołów konsultingu, technologii energetycznych, generalnego wykonawstwa i serwisu. Program może być realizowany w formule as a service, co oznacza dla klientów możliwość realizacji inwestycji podniesienia efektywności energetycznej w modelu abonamentowym, bez konieczności ponoszenia nakładów na starcie inwestycji. Model „as a service” realne oszczędności dla organizacji planującej optymalizację gospodarki energetycznej.

– Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu z przeprowadzonych audytów energetycznych oraz wdrażania technologii w obszarze kogeneracji, poligeneracji, pomp ciepła, fotowoltaiki, oświetlenia, chcemy wspierać hiPower w rozwoju i komercjalizacji technologii paliw alternatywnych, w szczególności wodorowych i metanolowych. – komentuje Piotr Gawdzik, dyrektor Biura Rozwoju Biznesu w Enervigo.

Strony porozumienia zamierzają współpracować w zakresie tworzenia koncepcji technologicznych i biznesowych, których celem będzie przygotowanie wspólnej oferty i późniejsza realizacja projektów w oparciu o oferowane przez hiPower Energy rozwiązania technologiczne.

Kompleksowa oferta hiPower Energy koncentruje się wokół nowatorskich rozwiązań adresowanych do branży wodorowej oraz innych gałęzi przemysłu. Grupa spółek wodorowych pozyskała niedawno technologię plazmowego zgazowania biomasy, która pozwala na tanią i masową produkcję wodoru oraz gazu syntezowego. W swoim portfolio ma także przełomową technologię, która zapewnia szczelność instalacji i zbiorników na wodór, rozwiązując palący problem wycieku wodoru, oraz innowacyjną technologię odzysku i recyklingu wodoru. Pozyskiwanie i rozwijanie gotowych do komercjalizacji rozwiązań to strategiczny kierunek rozwoju hiPower Energy, umożliwiający Grupie odpowiadanie na globalne wyzwania stawiane przez gospodarkę wodorową, która odgrywa coraz istotniejszą rolę w procesie dekarbonizacji.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version