środa, 14 kwietnia, 2021
NIERUCHOMOŚCIInwestowanie w trudnych czasach

Inwestowanie w trudnych czasach

-

Inwestowanie w trudnych czasach

Wszyscy wiedzieli, że nadciąga, nikt nie widział skąd – kryzys. Słowo aktualnie odmieniane przez wszystkie przypadki. Od przeszło dwóch lat, eksperci prześcigali się w prognozach i zapowiedziach rychłego końca dobrej koniunktury. Jednak na horyzoncie nikt nie dostrzegał realnego zagrożenia, prosperity było tak dobre, momentami aż za dobre.


Jeszcze dwa miesiące temu nikt się koronawirusem nie przejmował, a przynajmniej nikt nie wyszukiwał w sieci informacji na jego temat. Jak pokazuje google trends wszystko zmieniło się dokładnie miesiąc temu. Od drugiej połowy lutego liczba wyszukiwań stale rośnie, a wirus sam w sobie jest tematem numer jeden i jeszcze długo będzie. Niestety nie przygotowaliśmy się na jego nadejście, zaskoczył nas. Zabrakło powagi, a to pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do Państw Azjatyckich dawno nie mieliśmy tego rodzaju problemów.

inwestycje w nieruchomości

Inwestować czy nie inwestować – oto jest pytanie

Powszechnie branżę nieruchomości uważa się za jedną z najbardziej stabilnych form lokowania kapitału, więc odpowiedź na pytanie, czy warto – już pewnie znasz. Tak, jeżeli masz pieniądze, to tak.
W ostatnim czasie inwestowanie w nieruchomości było coraz trudniejsze i coraz mniej opłacalne. Niebotyczne ceny nieruchomości, rosnące w zasadzie z miesiąca na miesiąc, przy niemalejącym popycie. W teorii nie opłacało się, w praktyce? Inwestowaliśmy z braku ogólnodostępnych alternatyw. Należy powiedzieć wprost, że szeroko pojęta branża nieruchomości jest stosunkowo prostą i bezpieczną formą inwestowania nadmiaru kapitału czy po prostu oszczędności. Zarówno w podejściu taniej kupię, drożej sprzedam, jak i wszelkiego rodzaju inwestycjach pod wynajem.

Taniej już było? Niekoniecznie

Dziś na naszych oczach, w jednej chwili hossa zamienia się w bessę. Co to oznacza dla tych, którzy szukają okazji?
Inwestorzy – Ci sprzedający właśnie stają się bardziej elastyczni, za chwilę zaczną dopuszczać większe możliwości negocjacji, które będą realną możliwością na obniżenie kosztów zakupu nieruchomości. Dzięki temu inwestowanie w nieruchomości znowu zacznie się bardziej opłacać.

Piotr Kasprzak, Home Broker, [email protected]

Autor: Home Broker

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...