środa, 2 grudnia, 2020
NIERUCHOMOŚCI Inwestowanie w trudnych czasach

Inwestowanie w trudnych czasach

-

Inwestowanie w trudnych czasach

Wszyscy wiedzieli, że nadciąga, nikt nie widział skąd – kryzys. Słowo aktualnie odmieniane przez wszystkie przypadki. Od przeszło dwóch lat, eksperci prześcigali się w prognozach i zapowiedziach rychłego końca dobrej koniunktury. Jednak na horyzoncie nikt nie dostrzegał realnego zagrożenia, prosperity było tak dobre, momentami aż za dobre.


Jeszcze dwa miesiące temu nikt się koronawirusem nie przejmował, a przynajmniej nikt nie wyszukiwał w sieci informacji na jego temat. Jak pokazuje google trends wszystko zmieniło się dokładnie miesiąc temu. Od drugiej połowy lutego liczba wyszukiwań stale rośnie, a wirus sam w sobie jest tematem numer jeden i jeszcze długo będzie. Niestety nie przygotowaliśmy się na jego nadejście, zaskoczył nas. Zabrakło powagi, a to pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do Państw Azjatyckich dawno nie mieliśmy tego rodzaju problemów.

inwestycje w nieruchomości

Inwestować czy nie inwestować – oto jest pytanie

Powszechnie branżę nieruchomości uważa się za jedną z najbardziej stabilnych form lokowania kapitału, więc odpowiedź na pytanie, czy warto – już pewnie znasz. Tak, jeżeli masz pieniądze, to tak.
W ostatnim czasie inwestowanie w nieruchomości było coraz trudniejsze i coraz mniej opłacalne. Niebotyczne ceny nieruchomości, rosnące w zasadzie z miesiąca na miesiąc, przy niemalejącym popycie. W teorii nie opłacało się, w praktyce? Inwestowaliśmy z braku ogólnodostępnych alternatyw. Należy powiedzieć wprost, że szeroko pojęta branża nieruchomości jest stosunkowo prostą i bezpieczną formą inwestowania nadmiaru kapitału czy po prostu oszczędności. Zarówno w podejściu taniej kupię, drożej sprzedam, jak i wszelkiego rodzaju inwestycjach pod wynajem.

Taniej już było? Niekoniecznie

Dziś na naszych oczach, w jednej chwili hossa zamienia się w bessę. Co to oznacza dla tych, którzy szukają okazji?
Inwestorzy – Ci sprzedający właśnie stają się bardziej elastyczni, za chwilę zaczną dopuszczać większe możliwości negocjacji, które będą realną możliwością na obniżenie kosztów zakupu nieruchomości. Dzięki temu inwestowanie w nieruchomości znowu zacznie się bardziej opłacać.

Piotr Kasprzak, Home Broker, [email protected]

Autor: Home Broker

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

forex

Wpływ epidemii Covid-19 na gospodarkę – komentarz Grzegorza Maliszewskiego

0
W tym tygodniu publikowane będą kolejne dane z gospodarek rozwiniętych, wskazujących na skalę załamania koniunktury w następstwie epidemii koronawirusa. W tym kontekście istotne będą wskaźniki koniunktury w USA i strefie euro. Oczekiwać można dalszego...
2

W II kwartale globalny PKB może spaść nawet o 15 proc. w ujęciu rocznym....

0
W marcu wskaźnik PMI – łącznie dla przemysłu i usług – w strefie euro odnotował rekordowy spadek do 31,4 pkt, podczas gdy jeszcze w lutym wyniósł 51,6 pkt. Dane te obrazują nastroje osób odpowiedzialnych za zakupy w firmach, co...
rozwoj

Tarcza Antykryzysowa: przykłady działań polityki podatkowej w innych państwach

0
Doświadczenia z kryzysu z 2008 roku pokazały, że instrumenty podatkowe mają istotną rolę w łagodzeniu skutków spowolnienia gospodarczego. Aktualne działania innych państw pozwalają stwierdzić, że polityka podatkowa ma i będzie mieć istotne znaczenie w...