czwartek, 28 października, 2021
FIRMYIPOPEMA TFI poszerza skład zarządu. Tomasz Mrysz nowym członkiem zarządu ds. sprzedaży...

IPOPEMA TFI poszerza skład zarządu. Tomasz Mrysz nowym członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu

-

Tomasz Mrysz nowym członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu w IPOPEMA TFI

IPOPEMA TFI poszerza skład zarządu. Tomasz Mrysz nowym członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu

Rada Nadzorcza IPOPEMA TFI S.A. powołała w skład zarządu dodatkową osobę odpowiedzialną za obszar sprzedaży i marketingu. Nowa funkcja sygnalizuje nacisk Towarzystwa na dalsze wzmocnienie kompetencji w zakresie budowy sieci sprzedaży i promocji usług inwestycyjnych wśród instytucji finansowych oraz niezależnych dystrybutorów.

– Nowe stanowisko jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, rosnącą konkurencję oraz potrzebę jeszcze mocniejszego wsparcia na poziomie dystrybucji i promocji usług naszego Towarzystwa nie tylko wśród partnerów biznesowych, lecz również inwestorów indywidualnych. Mówiąc wprost, naszym absolutnym priorytetem jest wzrost w obszarze funduszy rynku kapitałowego – podkreśla Jarosław Wikaliński, prezes IPOPEMA TFI.

Z dniem 1 lipca nowe stanowisko powierzono Tomaszowi Mrysz, ekspertowi z 20 letnim doświadczeniem na rynku finansowym w Polsce. Od 2020 roku Tomasz Mrysz jest związany z IPOPEMA TFI, gdzie zarządza Departamentem Sprzedaży i Marketingu, nadzorując współpracę z Klientami Towarzystwa oraz dystrybutorami. W ramach wykonywanych czynności, Tomasz Mrysz jest odpowiedzialny za realizację strategii marketingowej Towarzystwa.  Wcześniej związany był z BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Raiffeisen Bank Polska S.A. działając w segmencie najbardziej zamożnych Klientów.  W ramach tych organizacji, jednych z największych private bankingów w Polsce, zarządzał ogólnopolską siecią sprzedaży oraz współtworzył strategię dla tego segmentu Klientów. Instytucje finansowe, w których pracował, były doceniane przez rynek i klientów m.in. za najlepsze standardy jakości obsługi.

– Nowe stanowisko członka zarządu jest odzwierciedleniem coraz większej roli jaką pełni sieć dystrybucji i promocja funduszy rynku kapitałowego w miksie produktowym naszego TFI. To nie tylko awans w strukturach, lecz ogromne wyzwanie, jakie postawiono przede mną i całym zespołem. Uważam jednak, że cele, jakie sobie stawiamy, są w naszym zasięgu i z racji na potencjał przychodowości i marżowości, powinny w niedługiej perspektywie przełożyć się na istotny wzrost wartości naszej spółki dla naszego akcjonariusza – dodaje Tomasz Mrysz.

Tomasz Mrysz jest absolwentem wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a także certyfikowanym Europejskim Doradcą Finansowym fundacji EFPA.

IPOPEMA TFI S.A.  działa na rynku od ponad 14 lat i jest największych Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem zarządzanych aktywów. Koncentruje się na kreowaniu rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów, a także na tworzeniu funduszy o alternatywnej polityce inwestycyjnej. IPOPEMA TFI należy do grupy kapitałowej IPOPEMA, której podmiotem dominującym jest IPOPEMA Securities S.A.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....