TECHNOLOGIAKlimatyzacja przemysłowa i układy chłodnicze z odzyskiem ciepła

Klimatyzacja przemysłowa i układy chłodnicze z odzyskiem ciepła

Klimatyzacja przemysłowa i układy chłodnicze z odzyskiem ciepła

Wysokie ceny energii elektrycznej wymuszają na przedsiębiorcach poszukiwanie rozwiązań technologicznych, ograniczających koszty związane z prowadzeniem działalności. W wielu przypadkach daje się zastosować technologie wykorzystujące tę samą dawkę energii do dwóch – wydawałoby się – skrajnie odmiennych celów. Takim przykładem jest choćby układ chłodniczy bądź klimatyzacyjny służący także do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Czy da się ogrzewać hale produkcyjne przy wykorzystaniu układu chłodniczego i wentylacji przemysłowej?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Jak zredukować koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie?
  • Czy można odzyskać ciepło z instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych?
  • Gdzie zamówić wydajne układy chłodnicze i klimatyzacyjne?

Klimatyzacja i wentylacja hurtownia, restauracja, zakład produkcyjny 

Klimatyzacja przemysłowa znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach cechujących się dużą kubaturą, gdzie niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków klimatycznych.

W wielu przypadkach stosowanie klimatyzacji przemysłowej jest konieczne nie tylko ze względu na konieczność stworzenia optymalnych warunków produkcyjnych. O sposobach wykorzystania klimatyzatorów jest mowa także w stosownym rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Tak czy inaczej, klimatyzacja przemysłowa jest niejako wpisana w obraz kształtujący wygląd współczesnego przemysłu i branży usługowej.

Zawirowania na rynkach energetycznych oraz związane z tym wysokie ceny energii spowodowały zainteresowanie przedsiębiorców metodami generowania oszczędności, w czym może pomóc technologia odzyskiwania ciepła przy jednoczesnej wentylacji pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku urządzenia znajdujące się w ofercie firmy mogącej się poszczycić ogromnym dorobkiem i renomą.

FG System od ponad 30 lat zapewnia swoim klientom usługi związane z szeroko rozumianymi systemami chłodniczymi oraz dostarcza wyposażenie cechujące się bezawaryjnością i wydajnością na najwyższym poziomie.

Klimatyzacja przemysłowa i systemy chłodnicze z odzyskiem ciepła 

Produktem ubocznym powstałym na skutek funkcjonowania układów chłodniczych i wentylacyjnych jest ciepło, równie cenne, jak energia elektryczna. Konwencjonalne systemy wentylacyjne odprowadzają zużyte powietrze na zewnątrz obiektu, co niestety wiąże się także ze stratą nagromadzonej energii cieplnej.

Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez FG System możliwy jest odzysk ciepła z agregatu chłodniczego bądź wentylacji.

W efekcie przedsiębiorcy korzystają z możliwości chłodzenia i ogrzewania przy wykorzystaniu jednakowego nakładu energii, a ciepło, które wcześniej traktowane było jako odpad, staje się efektywnym źródłem pozyskiwania realnych oszczędności.

Urządzenia umożliwiające odzysk ciepła:

  • Komory chłodnicze;
  • Komory mroźnicze;
  • Centralach wentylacyjno-klimatyzacyjne;
  • Chłodnice w urządzeniach przemysłowych.

I wiele innych.

Klimatyzacja przemysłowa i systemy chłodnicze z odzyskiem ciepła – gdzie zamówić? 

Efektywny odzysk ciepła z wentylacji bądź agregatu chłodniczego wymaga zastosowania urządzeń kompatybilnych, pochodzących najlepiej z jednego źródła. Montaż przypadkowo dobranych elementów nie gwarantuje skuteczności i bezawaryjności, komplikuje też ewentualne przyszłe czynności serwisowe.

Idealnym rozwiązanie jest sytuacja, w której jeden, doświadczony wykonawca stworzy projekt instalacji, by następnie dostarczyć urządzenia najwyższej jakości przy jednoczesnym ich montażu.

Tego typu usługi świadczy firma FG System, realizująca zlecenia na terenie całego kraju.

Wykorzystujesz urządzenia chłodnicze w swojej firmie? Już czas, byś zaczął na nich oszczędzać.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...