MEDYCYNA I FARMACJALekarze apelują: profilaktyka zdrowia to najlepsze postanowienie noworoczne

Lekarze apelują: profilaktyka zdrowia to najlepsze postanowienie noworoczne

Lekarze apelują: profilaktyka zdrowia to najlepsze postanowienie noworoczne

Lekarze i lekarze dentyści z Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie mają apel na nowy rok: najlepsze postanowienie noworoczne, jakie można przyjąć na przywitanie roku 2024, to zaplanowanie wizyt profilaktycznych oraz lepsza troska o nasze zdrowie.

– Postanowienia noworoczne to miły akcent, który pomaga nam wejść w kolejny rok z zamierzeniami, że będziemy bardziej o siebie dbać. Najlepszym prezentem, jaki możemy sobie zrobić są badania profilaktyczne oraz wizyta choćby u dentysty, okulisty, dietetyka czy rutynowe badania krwi. Proste, ale regularne badania mogą nas uchronić przed wieloma chorobami – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie apeluje, by korzystać z możliwości darmowych badań profilaktycznych oraz w miarę możliwości regularnie odwiedzać lekarzy rodzinnych czy lekarzy dentystów. Profilaktyka daje nam szansę na szybkie wykrycie wielu zmian i unicestwienie ich, zanim staną się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia.

– To nie jest banał, tylko ważny temat o którym musimy mówić tak często, jak to tylko możliwe. Idealne postanowienie noworoczne to postanowienie o szybkim pójściu do lekarza i lekarza dentysty wykonaniu podstawowych badań. Chodźmy do lekarzy regularnie, nawet gdy nie czujemy się źle. Nasze zdrowie jest w stanie zabezpieczyć tylko profilaktyka – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

– Apelujemy, by wszystkie postanowienia noworoczne odnośnie zdrowia były nie tylko deklaratywne, ale i realnie wdrażane w nasze życie. Do Pań apelujemy o wykonywanie cytologii, o wykonywanie mammografii. Panów zapraszamy do badań urologicznych, do badań PSA, wizyty u lekarzy nie mogą być już tematem tabu, a badania przesiewowe mogą uchronić nas przed poważnymi chorobami – dodaje Michał Bulsa.

Lekarze Okręgowej Izby Lekarskiej dodają, że standardowe postanowienia noworoczne dotyczące np. zmiany diety, większej ilości ruchu czy rzucania nałogów również są pozytywne dla naszego zdrowia i także należy je wprowadzać w życie, tak szeroko jak tylko jest to możliwe.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...