FIRMYMichał Bojko nowym Lab Leadem w polskim oddziale Dynatrace

Michał Bojko nowym Lab Leadem w polskim oddziale Dynatrace

Michał Bojko nowym Lab Leadem w polskim oddziale Dynatrace

  • Michał Bojko, do tej pory Dyrektor ds. badań i rozwoju w zakresie inteligentnego oprogramowania, awansował na stanowisko Lab Leada w polskim oddziale Dynatrace.
  • W nowej roli będzie on odpowiedzialny m.in. za strategię gdańskiego laboratorium firmy, jej egzekucję, a także za inicjowanie partnerstw biznesowych oraz współpracę ze szkołami średnimi i uczelniami.
  • Polski oddział Dynatrace w Gdańsku jest drugim największym ośrodkiem Research and Development i zatrudnia w tej chwili ponad 330 specjalistów IT.

Jako Lab Lead Michał Bojko będzie odpowiedzialny za strategię gdańskiego laboratorium Dynatrace oraz budowanie i nawiązywanie strategicznych partnerstw m.in. w zakresie rozwoju inżynierii oprogramowania. Do pierwszych z nich należeć będzie współpraca z gdańskimi placówkami – Uniwersytetem Gdańskim, Wyższą Szkołą Bankowości, Zespołem Szkół Łączności oraz Zespołem Szkół Energetycznych.

Michał Bojko z Dynatrace związany jest od ponad roku i do tej pory zajmował stanowisko Dyrektora ds. badań i rozwoju oraz koordynatora współpracy z działem Customer Support.

Inżynieria oprogramowania to współcześnie kluczowy obszar dla każdej organizacji przechodzącej transformację technologiczną. Każda branża potrzebuje specyficznego dla siebie produktu, często budowanego od podstaw, ale także sprawnego i szybkiego działania
w przypadku jakichkolwiek błędów. Tworzenie rozwiązań w tym zakresie wymaga od producenta inteligentnego oprogramowania takiego jak Dynatrace, wdrożenia strategii integrującej bardzo różnorodne kompetencyjnie zespoły. To także konieczność szukania
i pozyskiwania najlepszych talentów, z którymi współpracę warto zacząć już od pierwszego momentu ich wejścia na rynek pracy. Takie podejście pozwala na szybsze złączenie się
z ekosystemem firmy
mówi Michał Bojko, nowy Lab Lead w gdańskim oddziale Dynatrace.

Przed dołączeniem do Dynatrace Michał Bojko odpowiadał za zarządzanie i wdrażanie strategii rozwoju oprogramowania dla różnych obszarów biznesowych, zarządzanie obszarami P&L, wzrostu, skalowalności, integracji oraz transformacji cyfrowej. Pracował zarówno na stanowiskach technicznych oraz kierowniczych dla firm z branży paliwowej, chemicznej, HVAC czy lotniczej. Doświadczenie zdobywał na międzynarodowych rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Rumunii, Holandii, Szwecji czy Kanadzie.

W realizacji nowych zadań Michał Bojko będzie ściśle współpracował z Adamem Jakubowskim – Starszym Dyrektorem ds. rozwoju oprogramowania oraz Ewą Szczepkowską – szefową działu People Operations w Dynatrace w Gdańsku. Do obowiązków Adama Jakubowskiego należy koordynacja obszaru związanego z inżynierią oprogramowania i produktu w gdańskim laboratorium, a także nadzór nad strategią dla zespołów rozwijających usługi Dynatrace w skali globalnej. Z kolei Ewa Szczepkowska odpowiada za wdrażanie strategii skalowania organizacji i promowania innowacyjnego, odpowiedzialnego środowiska pracy i realizacji tych praktyk we wszystkich oddziałach firmy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...