MOTORYZACJAMirbud S.A. wybrany na generalnego wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera w Jaworznie

Mirbud S.A. wybrany na generalnego wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera w Jaworznie

Mirbud S.A. wybrany na generalnego wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera w Jaworznie

Jaworzno staje się kluczowym graczem na mapie polskiej elektromobilności – właśnie tam ma ruszyć budowa fabryki samochodów elektrycznych marki Izera. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrał Mirbud, jeden z liderów branży budowlanej w Polsce. Wybór wykonawcy to efekt zwieńczenia postępowania przetargowego, co zostało oficjalnie potwierdzone podpisaniem listu intencyjnego między Piotrem Zarembą, prezesem ElectroMobility Poland, a Jerzym Mirgosem, prezesem MIRBUD S.A.

Zakładana współpraca ma na celu kompleksową realizację robót budowlanych na obszarze Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Plany przewidują, że nowo powstała fabryka będzie produkować do 150 tysięcy sztuk samochodów elektrycznych rocznie. Realizacja tego projektu będzie możliwa po finalizacji stosownych umów i uzyskaniu przez ElectroMobility Poland niezbędnych zgód korporacyjnych. Start masowej produkcji samochodów marki Izera planowany jest na połowę 2026 roku.

Podkreślając znaczenie tego projektu dla polskiej gospodarki i branży motoryzacyjnej, Piotr Zaremba zaznaczył, że współpraca z doświadczonym polskim podmiotem jakim jest MIRBUD S.A. jest gwarancją najwyższej jakości realizacji i przestrzegania terminów. „Fabryka będzie gotowa w ciągu 23 miesięcy od rozpoczęcia budowy, co jest kluczowe dla szybkiego wprowadzenia naszych samochodów na rynek” – dodał Zaremba.

Projekt będzie realizowany w formule „Projektuj i Buduj”, co oznacza pełną odpowiedzialność Mirbudu za projekt, budowę oraz przygotowanie fabryki do uruchomienia. Jerzy Mirgos podkreślił, że wybór ich firmy na wykonawcę tej strategicznej inwestycji jest dowodem uznania dla ich doświadczenia, wiedzy inżynieryjnej oraz potencjału realizacyjnego. „Chcemy, aby nasza realizacja była wizytówką dla regionu Śląska i Jaworzna, a także symbolem rozwoju polskiej elektromobilności” – zaznaczył Mirgos.

izera

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...