wtorek, 5 grudnia, 2023
MOTORYZACJAMotoryzacja będzie gotowa na zakaz aut spalinowych od 2035 roku

Motoryzacja będzie gotowa na zakaz aut spalinowych od 2035 roku

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Motoryzacja będzie gotowa na zakaz aut spalinowych od 2035 roku

Temat najbardziej medialny to oczywiście rok 2035 znany pod hasłem zakaz rejestracji samochodów konwencjonalnych. Oczywiście to jest duża nadinterpretacja działań Unii Europejskiej, które już zostały zaakceptowane przez wszystkie państwa członkowskie. Faktycznie od 2035 roku będziemy mieli do czynienia z koniecznością ograniczenia emisji o 100%. Będzie to skutkowało tym, że nowe pojazdy rejestrowane po roku 2035 będą musiały być pojazdami, gdzie ograniczenie emisyjności o 100% faktycznie zostanie zastosowane. Stąd pojazdy elektryczne, które to gwarantują, są naturalnymi beneficjentami tej zmiany.

– To jest oczywiście jeden z elementów strategii, która już od wielu lat jest strategią Unii Europejskiej – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Maciej Mazur, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). – Można powiedzieć, że jest to strategia globalna – oparta na dekarbonizacji i skutecznej w założeniach walki ze zmianami klimatycznymi. I w tym kierunku rzeczywiście podążamy nie tylko zresztą na poziomie regulacji, ale także na poziomie biznesowym. Większość koncernów motoryzacyjnych nie będzie czekało do 2035 roku, lecz cele zrealizują dużo wcześniej. Na pewno już w roku 2030 czy w 2032 przestawienie produkcyjne będzie na rzecz napędów zeroemisyjnych – analizuje Mazur.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...