FIRMYNowy zespół Strategy & Debt Advisory w CRIDO

Nowy zespół Strategy & Debt Advisory w CRIDO

Nowy zespół Strategy & Debt Advisory w CRIDO

Strategy & Debt Advisory to nowy zespół w ramach praktyki Corporate Finance w CRIDO. Jego dyrektorem został Marcin Tytkowski, który będzie wspierany przez Dawida Sikorę, senior associate. Powstanie nowej struktury to efekt realizacji strategii CRIDO zakładającej kompleksowe wsparcie dla biznesu.

Do głównych zadań zespołu Strategy & Debt Advisory będzie należało m.in. wsparcie w pozyskaniu i strukturyzacji nowego finansowania – szczególnie dla inwestycji związanych z OZE oraz transformacją energetyczną, doradztwo przy restrukturyzacji istniejącego zadłużenia, przygotowanie testów prywatnego inwestora i wierzyciela oraz wsparcie doradcze przy finansowaniu dłużnym inwestycji samorządowych.

– Naszą ambicją w CRIDO jest oferowanie doradztwa dla klientów we wszystkich aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Powstanie zespołu Strategy & Debt Advisory jest dla nas kolejnym etapem rozwoju firmy, która chce przyciągać najlepszych specjalistów na rynku – mówi Andrzej Puncewicz, partner zarządzający i założyciel CRIDO. – Jestem przekonany, że z Marcinem i Dawidem na pokładzie będziemy mogli zaoferować klientom pełne wsparcie przy pozyskiwaniu finansowania i następnie zarządzaniu długiem. Jest to szczególnie istotne w kontekście rozbudowy naszych zespołów wspomagających firmy w transformacji energetycznej i przy inwestycjach w OZE. Bardzo się cieszę, że Marcin i Dawid dołączają do naszego 430-osobowego zespołu. Życzę im powodzenia i wielu ciekawych projektów – dodaje Puncewicz.

Dyrektorem w zespole został Marcin Tytkowski, który ma ponad 10-letnie doświadczenie na rynku w zakresie doradztwa finansowego zarówno po stronie banków, jak i klientów. Zajmował się m.in. strukturyzacją i organizacją finansowania, refinansowaniem oraz restrukturyzacją istniejącego zadłużenia. W przeszłości wspierał także klientów w przygotowaniu biznes planów, studiów wykonalności, analiz efektywności ekonomicznej przedsięwzięć inwestycyjnych, budowie i audycie modeli finansowych, opracowaniu IBR (Independent Business Review) oraz testów prywatnego inwestora. Jego doświadczenie obejmuje branżę przemysłową, energetyczną, wydobywczą, budowlaną, logistyczną, naftową, gazową, petrochemiczną, FMCG i nieruchomości komercyjnych.

Marcina będzie wspierał Dawid Sikora, senior associate, który ma 6-letnie doświadczenie w finansach w zakresie wycen i modelowania finansowego, analiz finansowych przedsiębiorstw i pozyskania finansowania. Wcześniej, podczas pracy w instytucjach finansowych i wiodących firmach doradczych, odpowiadał za przygotowywanie analiz, biznesplanów oraz modeli na potrzeby pozyskania finansowania, sporządzanie analiz płynności oraz opłacalności inwestycji.Nowy zespół Strategy & Debt Advisory będzie działał w ramach praktyki Corporate Finance, która od lat wspiera klientów CRIDO m.in. w transakcjach M&A, organizacji finansowania i doradztwie finansowym. Eksperci CRIDO mają wieloletnie i ugruntowane relacje z czołowymi instytucjami finansowymi: polskimi i międzynarodowymi bankami, czy też funduszami private equity oraz TFI.

– Tematyka pozyskania finansowania, strukturyzacja i optymalizacja długu jest nam doskonale znana. Dla przedsiębiorców kluczowe jest stworzenie optymalnej formy funkcjonowania firmy, tak aby mogła realizować inwestycje i rozwijać się zachowując płynność. Dlatego też zdecydowaliśmy o stworzeniu od 1 lutego nowego zespołu Strategy & Debt Advisory w CRIDO, który będzie wspierał naszych klientów m.in. w zarządzaniu długiem i tworzeniu właściwej polityki finansowania – mówi Artur Marszałkiewicz, partner zarządzający odpowiedzialny za zespół Corporate Finance w CRIDO.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...