FIRMYZmiany w strukturze segmentu digital Grupy PTWP – Piotr Mieśnik i...

Zmiany w strukturze segmentu digital Grupy PTWP – Piotr Mieśnik i Paulina Gumowska obejmują kluczowe stanowiska

Zmiany w strukturze segmentu digital Grupy PTWP – Piotr Mieśnik i Paulina Gumowska obejmują kluczowe stanowiska

Grupa PTWP wprowadza zmiany w zarządzaniu obszarem digital i poszerza swoją strukturę o nowe stanowiska.

Piotr Mieśnik, doświadczony menedżer z bogatym dorobkiem w branży medialnej, objął stanowisko dyrektora wydawniczego. Z kolei Paulina Gumowska, redaktorka naczelna portalu rynekzdrowia.pl oraz magazynu Rynek Zdrowia, została zastępczynią dyrektora wydawniczego Grupy PTWP.

– Jestem podekscytowany zarówno transferem do lidera mediów specjalistycznych i branży eventowej w Polsce, perspektywą współpracy z prezesem Wojciechem Kuśpikiem, jak i bardzo bogatym portfolio tytułów, które będziemy razem rozwijać. Jestem przekonany, że łącząc mocną pozycję biznesową Grupy PTWP oraz moje doświadczenie w największych mediach w Polsce uzyskamy synergię, która zagwarantuje nam osiąganie kolejnych poziomów rozwoju – mówi Piotr Meśnik.

W swojej nowej roli, Piotr Mieśnik będzie nadzorował rozwój i codzienne zarządzanie całym segmentem wydawniczym online PTWP, w tym bezpośrednio wszystkimi redakcjami portali Grupy. Jego bogate doświadczenie obejmuje przede wszystkim pracę w renomowanych mediach internetowych, takich jak Wirtualna Polska, o2.pl czy grupie Ringier Axel Springer.

Paulina Gumowska, awansując na stanowisko zastępczyni dyrektora wydawniczego, przejmie odpowiedzialność za cały pion medyczny i lifestyle. Jej wkład w rozwój portalu rynekzdrowia.pl oraz magazynu Rynek Zdrowia, a także bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy w portalach internetowych, wpisują się w strategię rozwoju Grupy PTWP, dlatego, oprócz nowej roli, Gumowska będzie kontynuowała działalność na poprzednich stanowiskach.

– Z Piotrem pracowaliśmy razem w Wirtualnej Polsce. Bardzo się cieszę, że teraz dołącza do Grupy PTWP i nie mam wątpliwości, że to przełomowy czas dla rozwoju naszych serwisów. To również czas ogromnych wyzwań dla mnie. Rynek Zdrowia jest dzisiaj niekwestionowanym liderem wśród portali branżowych pod względem liczby użytkowników (w styczniu tego roku odwiedziło nas ponad 5,5 mln użytkowników), jesteśmy też liderem cytowalności w swojej kategorii. W 2024 nie zamierzamy zwalniać tempa, tym bardziej pod wodzą Piotra – mówi Paulina Gumowska.

Zmiany stanowią istotny krok w dalszym rozwoju Grupy PTWP, która wydaje 18 specjalistycznych portali biznesowych odwiedzanych miesięcznie przez około 20 milionów unikalnych użytkowników.

– Konsekwentnie kładziemy nacisk na część naszej działalności skoncentrowanej na obszarze online, której intenstwny rozwój wpisaliśmy w strategię Grupy PTWP – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Ostatni rok to szereg bardzo istotnych zmian w portfolio projektów PTWP, które przełożyły się na wzrost wyników finansowych, jak i oglądalności serwisów. Teraz wchodzimy w kolejny etap, który jest nowym otwarciem i wierzę, że zmiana w strukturze i zespole redakcyjnym realnie wpłynie na dalsze wzrosty i wzmocnienie naszej pozycji na rynku – dodaje.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...