piątek, 1 grudnia, 2023
GOSPODARKASprzedaż detaliczna w USA

Sprzedaż detaliczna w USA

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Sprzedaż detaliczna w USA

Sprzedaż detaliczna w USA w ujęciu miesięcznym spadła po raz pierwszy od marca. Październikowy odczyt wyniósł -0,1%. Jednocześnie spadek jest jednak mniejszy niż oczekiwania. Konsens zakładał spadek o 0,3%. Spadek sprzedaży detalicznej można powiązać z wysokimi stopami procentowymi i inflacją wciąż wyższą od celu banku centralnego.

Perspektywa dla sprzedaży detalicznej na kolejne miesiące pozostaje jednak pozytywna. Po pierwsze będzie to okres świąteczny, gdzie wydatki są wyższe, po drugie wciąż spadająca inflacja może wpływać na zachowania konsumenckie. A to te wydatki są głównym napędem gospodarki. Niezależnie od tego, spadek sprzedaży detalicznej jest kolejnym argumentem dla Fed, że dalsze podwyżki stóp procentowych mogą być już niepotrzebne.

Bartosz Wałecki, Analityk Michael / Ström Dom Maklerski

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...