FIRMYSUNEX uruchamia produkcję w nowo nabytej hali

SUNEX uruchamia produkcję w nowo nabytej hali

SUNEX uruchamia produkcję w nowo nabytej hali

Spółka uruchamia produkcję elementów do zbiorników, w tym zbiorników kompozytowych, w hali, która została kupiona w maju. Maszyny do produkcji SUNEX przeniósł z dotąd wynajmowanej hali.

– Inwestycja zakupu nieruchomości wraz z zakładem produkcyjnym na działce sąsiadującej z naszą zbiegła się w czasie z pozytywną decyzją Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowaniu technologii wytwarzania kompozytowych zbiorników CWU współpracujących z pompami ciepła. Halę kupiliśmy w maju i szybko przystosowaliśmy ją do naszych potrzeb, przenosząc tam produkcję z wynajmowanej hali. Możemy już ruszać z produkcją elementów do zbiorników. Inwestycja pozwoli nam zwiększyć infrastrukturę produkcyjną i przyspieszyć rozwój SUNEX. Cały czas pracujemy nad tworzeniem innowacyjnych produktów, które zwiększą wydajność pompy ciepła przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii na ogrzewanie lub chłodzenie – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Przeniesienie produkcji do nowej hali pozwoli spółce zaoszczędzić rocznie prawie milion złotych, uwzględniając koszty najmu oraz logistyki (zwłaszcza transportu pomiędzy wydziałami produkcyjnymi).

Innowacyjne zbiorniki kompozytowe wpisują się w rosnące zapotrzebowanie rynku na tego typu rozwiązania OZE dla branż energetycznej, ciepłowniczej, a także mieszkaniowej.

Umowę z Mavex – Rekord SUNEX sfinalizował 31 maja tego roku. Za 5,6 mln zł netto spółka nabyła ponad 1,5 ha nieruchomości zlokalizowanej na działce sąsiadującej z istniejącym zakładem spółki.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...