FIRMYHawe Telekom uruchamia trasę światłowodową na Ukrainę

Hawe Telekom uruchamia trasę światłowodową na Ukrainę

Hawe Telekom uruchamia trasę światłowodową na Ukrainę

Hawe Telekom to jeden z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Już wkrótce firma uruchomi nową, unikalną trasę światłowodową oraz punkt styku łączący Polskę i Ukrainę. Będzie to  trzecie połączenie Hawe Telekom  z ukraińskimi operatorami. Wpłynie ono na bezpieczeństwo teleinformatyczne w regionie i niezawodność połączeń oraz  zwiększy możliwości kreowania niezależnych, rozdzielnych geograficznie usług od Pragi i Frankfurtu przez Polskę, aż do Lwowa.

Planowany odbiór inwestycji nastąpi do końca października br. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia sprzedaży usług operatorom polskim i międzynarodowym. To już kolejna inwestycja spółki Hawe Telekom zrealizowana z myślą o rynku międzynarodowym.

–  Nowa trasa  światłowodowa w rejonie przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce, to efekt analiz i dopasowania się do oczekiwań klientów, którzy tak jak my widzą konieczność optymalizacji połączeń przesyłu danych w kierunkach Wschód-Zachód. Wzrost ruchu transmisji danych pomiędzy Polską i Ukrainą napędzany jest w ostatnich latach przez wojnę w Ukrainie i wynikającą z niej migrację ludności. Imigranci utrzymują regularny kontakt z rodzinami i przyjaciółmi w Ukrainie, pracują zdalnie, dzieci kształcą się online, co przekłada się na wzrost ruchu danych. Powstający odcinek jest uzupełnieniem istniejącej już trasy, który zapewni naszym partnerom jeszcze lepsze możliwości współpracy i wesprze rozwój technologiczny regionu, w tym również południowo-wschodniej Polski – podkreśla Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu Hawe Telekom S.A.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...