NIERUCHOMOŚCIZalety ścianek działowych w biurze typu open space

Zalety ścianek działowych w biurze typu open space

Zalety ścianek działowych w biurze typu open space

Pracownicy współczesnych biur open space często odczuwają trudności z koncentracją z powodu wszechobecnego zgiełku. Marzą o odrobinie prywatności i spokoju podczas wykonywania swoich obowiązków. Skutecznym sposobem na poprawę komfortu pracy są mobilne ścianki akustyczne. Oddzielają stanowiska pracy od gwarnego biura otwartego, w którym cały czas dzwonią telefony i toczą się dyskusje. Jednocześnie dobrze zaprojektowane, mogą stać się elementem dekoracyjnym. Umożliwiają również łatwe dostosowanie przestrzeni do zmieniających się potrzeb firmy, np. w przypadku reorganizacji lub zwiększenia zatrudnienia. W artykule wyjaśniamy, z jakiego materiału powinny być zrobione ścianki działowe i jakie jest ich zastosowanie w praktyce.

Jaka jest rola nowoczesnych ścianek działowych w otwartym biurze?

Jak efektywnie pracować w otwartej przestrzeni biurowej, w której panuje ciągły zgiełk, dzwonią telefony, słychać rozmowy, a drukarka drukuje kolejne dokumenty? W takim miejscu nie może być mowy o skupieniu i zachowaniu prywatności. Ścianki akustyczne są jednym z rozwiązań, które pomogą poprawić efektywność pracy w open space, gdzie wiele czynników rozprasza uwagę pracowników. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, płyta gipsowo-kartonowa czy płyty akustyczne, co pozwala na dostosowanie ich do konkretnych wymagań zarówno akustycznych, jak i estetycznych. 

1. Odizolowanie miejsc pracy od hałasu otoczenia

Jednym z najważniejszych zastosowań ścianek działowych w biurze open space jest podział przestrzeni na mniejsze, bardziej intymne strefy pracy. Otwarta przestrzeń biurowa może być niepraktyczna dla pracowników, którzy potrzebują ciszy i spokoju, aby skoncentrować się na swojej pracy. System mobilnych ścianek podążających za dynamiką działań, pozwala na stworzenie miejsc, w których ludzie mogą pracować w mniejszych grupach lub indywidualnie w skupieniu. Zapewniają prywatność i redukują hałas, co z kolei wpływa pozytywnie na komfort, wydajność i ogólną atmosferę w biurze. 

modular-partition-walls-mikomax-soniq

źródło: mikomaxsmartoffice.com

2. Podział na przestrzeń do pracy i odpoczynku

Podział biura na strefę pracy i odpoczynku to jedna z popularnych praktyk stosowanych w wielu firmach, które chcą zadbać o dobre samopoczucie zatrudnionego personelu. Wydzielenie takich miejsc za pomocą ścianek działowych może być doskonałym rozwiązaniem, gdy nie można pozwolić sobie na budowę osobnego chillout roomu. Zastosowanie przegród akustycznych eliminuje konieczność kosztownego remontu, a jednocześnie pozwala na elastyczne dostosowanie przestrzeni do potrzeb zespołu. Systemy mobilnych ścianek idealnie sprawdzają się zarówno na open space – między biurkami, jak i w strefie relaksu, oddzielając nowoczesne fotele i sofy biurowe. Dobrze wykonane, powinny mieć wysoki współczynnik tłumienia dźwięku, potwierdzony certyfikatami, aby zapewnić bardziej sprzyjające warunki do pracy i regeneracji.

3. Poprawa prywatności dzięki ściankom akustycznym 

Ścianki działowe w biurze to nie tylko sposób na podział przestrzeni, ale również skuteczna metoda poprawy prywatności pracowników. Umieszczone obok biurek na open space nie tylko sprawiają, że przy stanowiskach panuje mniejszy hałas, ale też pozwalają na stworzenie osobistego miejsca pracy. 

mikomax-soniqmovable-divider-walls

źródło: mikomaxsmartoffice.com

4. Elastyczność i łatwość adaptacji przestrzeni

Kolejną zaletą ścianek działowych w biurze open space jest możliwość łatwej modyfikacji ich układu, dzięki nóżkom i kółkom. Można je dowolnie konfigurować i przystosowywać do zmieniających się wymagań. To nie tylko zapewnia elastyczność w aranżacji przestrzeni, ale również pozwala na dostosowanie jej do specyfiki pracy oraz charakteru zadań wykonywanych w danym momencie. Dostępność w wielu kolorach umożliwia stworzenie spójnej aranżacji, której potrzebuje zespół. Mogą przyjmować także bardziej designerską postać. Interesującą propozycją są wolnostojące ścianki akustyczne typu drzewo. To atrakcyjny dodatek, który wytłumi nieco dźwięki na stanowisku pracy, wydzieli strefy we wnętrzu oraz będzie pełnić funkcję czysto dekoracyjną. 

5. Oddzielenie głośnych sprzętów 

Jedną z kluczowych zalet ścianek działowych w biurze jest możliwość oddzielenia głośnych urządzeń od pozostałej przestrzeni. Sprzęty, takie jak drukarki, kserokopiarki czy skanery, generują duży hałas i przeszkadzają w skupieniu się pracowników. Mobilne ścianki akustyczne Soniq od firmy Mikomax Smart Office pozwolą oddzielić je od innych stanowisk. Są w stanie skutecznie pochłaniać dźwięki i nie dopuszczać do ich rozchodzenia po innych częściach open space. Przegrody są wyjątkowo łatwe do odłączenia od siebie i umieszczenia w różnych miejscach w biurze. 

Ścianki akustyczne w biurze open space – zbędne czy niezbędne?

W biurach open space, gdzie pracuje wiele osób, ważne jest, aby zapewnić odpowiednie warunki akustyczne. W takim środowisku łatwo dochodzi do hałasu, który może negatywnie wpływać na koncentrację, wydajność pracy oraz samopoczucie pracowników. Mobilne ścianki akustyczne w porównaniu do innych rozwiązań, które mają poprawić akustykę, są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Ograniczają hałas, poprawiają poczucie prywatności, a dodatkowo pozwalają bez wysiłku przearanżować open space. Szeroka gama rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że będą także atrakcyjnym elementem wystroju.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...