FIRMYCisco uruchamia globalny fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld dolarów

Cisco uruchamia globalny fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld dolarów

Cisco uruchamia globalny fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld dolarów

  • Cisco uruchamia globalny fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld dol. na potrzeby rozwoju bezpiecznych, niezawodnych i godnych zaufania rozwiązań AI.
  • Cisco dokonuje strategicznych inwestycji w start-upy zajmujące się oprogramowaniem i infrastrukturą, zgodnie z przyjętą przez firmę strategią zapewniania łączności i cyberbezpieczeństwa w erze sztucznej inteligencji.
  • Jako pierwsze w portfolio Cisco Investments pojawią się m.in. startupy Cohere, Mistral AI i Scale AI.

Cisco Investments, globalne korporacyjne ramię inwestycyjne Cisco, uruchomiło fundusz inwestycyjny AI o wartości 1 mld USD. Inicjatywa wzmocni ekosystem startupów i pomoże w rozwoju bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań AI. Strategiczne inwestycje Cisco w ramach funduszu, m.in. w startupy Cohere, Mistral AI i Scale AI, zwiększą gotowość klientów firmy na AI i uzupełnią strategię innowacji Cisco w obszarze sztucznej inteligencji. Cisco ma już plan wykorzystania niemal 200 milionów dolarów z dostępnej puli środków funduszu.

Sztuczna inteligencja w bezprecedensowym tempie zmienia różne sektory gospodarki – jak i cały świat – kładąc większy nacisk na sposób, w jaki przedsiębiorstwa wchodzą we wzajemne interakcje i jak wykorzystują technologię. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IDC w 2023 r., wartość globalnego rynku rozwiązań sztucznej inteligencji ma wzrosnąć dwukrotnie w ciągu najbliższych trzech lat, przekraczając pułap 500 miliardów dolarów. Firmy na całym świecie, w tym Cisco, dzięki GenAI uzyskują możliwość udoskonalania swoich produktów i usług oraz poprawy jakości obsługi klientów i użytkowników końcowych.

„Przez ponad 30 lat Cisco Investments zainwestowało i nawiązało współpracę z setkami firm na rzecz rozwoju innowacji zarówno w głównych segmentach działalności Cisco, jak i w nowych obszarach strategicznych. Nasze ostatnie inwestycje w firmy zajmujące się generatywną sztuczną inteligencją doskonale wpisują się w tę wieloletnią strategię” – powiedział Mark Patterson, dyrektor ds. strategii w Cisco. „W Cisco wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani, aby w erze sztucznej inteligencji być najlepszym partnerem strategicznym dla klientów, którzy chcą budować, zabezpieczać i rozwijać sztuczną inteligencję. Oprócz tworzenia technologii niezbędnej do komunikacji, ochrony i rozwijania sztucznej inteligencji, Cisco jest zaangażowane w inwestowanie w szerszy ekosystem sztucznej inteligencji, aby skuteczniej zaspokajać potrzeby naszych klientów”.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Cisco dokonała ponad 20 przejęć i inwestycji w firmy z obszaru AI, rozwijając tym samym możliwości GenAI i uczenia maszynowego oraz integrując sztuczną inteligencję w całym swoim portfolio produktowym. Strategiczne inwestycje i partnerstwa z przodującymi platformami AI w obszarze oprogramowania i infrastruktury opierają się na kompleksowej strategii Cisco, mającej na celu zapewnienie komunikacji i bezpieczeństwa w erze AI. Oprócz tych inwestycji Cisco będzie również współpracować z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją w zakresie rozwoju nowych produktów, pełniąc tym samym rolę współinnowatora, a jednocześnie dostawcy platform na potrzeby AI, wychodząc z ofertą do globalnej bazy odbiorców.

Na kapitał już zadeklarowany w ramach funduszu składają się poniższe inwestycje:

  • Cohere: startup z siedzibami w Toronto i San Francisco. Dostarcza skoncentrowane na bezpieczeństwie duże modele językowe (LLM) i wiodące rozwiązania z obszaru Retrieval-Augmented Generation (RAG) dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw.
  • Mistral AI: globalna firma z siedzibą w Paryżu, specjalizująca się w generatywnej sztucznej inteligencji. Opracowuje nowe modele generatywnej sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw, łącząc doskonałość naukową, otwarte podejście i odpowiedzialną wizję technologii.
  • Scale AI: firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wytwarzająca kompleksową platformę data-centric, umożliwiającą trenowanie i walidację aplikacji AI. W niedawnej rundzie F pozyskiwania finansowania przez Scale AI Cisco okazało się największym inwestorem strategicznym.

„Utworzenie funduszu inwestycyjnego AI o wartości 1 miliarda dolarów jest świadectwem naszego zaangażowania w transformacyjną moc sztucznej inteligencji i jej potencjał do redefiniowania branż na całym świecie” – powiedział Derek Idemoto, wiceprezes, Corporate Development, Cisco Investments. „Ten fundusz reprezentuje nasze niezachwiane zaangażowanie w sztuczną inteligencję i innowacje, a także w przedsiębiorców i wizjonerów, którzy definiują kolejną falę technologii”.

Cisco ma bogatą historię dostarczania innowacji poprzez badania i rozwój, inwestycje, fuzje i przejęcia oraz partnerstwa strategiczne – wykorzystując wielotorową strategię budowania, kupowania, zawierania partnerstw, inwestycji i współpracy rozwojowej. Dzisiejszy komunikat to rezultat rosnącej dynamiki inwestycji Cisco i innowacji produktowych w zakresie sztucznej inteligencji. Stanowi też potwierdzenie gotowości Cisco do pomocy przedsiębiorstwom w wykorzystaniu możliwości bezpiecznej, niezawodnej i godnej zaufania sztucznej inteligencji na skalę globalną.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...