czwartek, 30 czerwca, 2022
INNOWACJECisco wprowadza Webex Hologram – rozwiązanie do organizacji spotkań wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość

Cisco wprowadza Webex Hologram – rozwiązanie do organizacji spotkań wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Cisco wprowadza Webex Hologram – rozwiązanie do organizacji spotkań wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość

Podczas konferencji WebexOne firma Cisco zorganizowała przedpremierowy pokaz hybrydowego narzędzia nowej generacji do pracy grupowej. Webex Hologram to jedyne na rynku rozwiązanie działające w czasie rzeczywistym, które wykorzystuje technologię okularów do rozszerzonej rzeczywistości, łącząc bogatą funkcjonalność Webex do organizacji spotkań z trójwymiarowymi hologramami.

Jak wynika z badania Cisco Hybrid Work Index 64% pracowników deklaruje, że możliwość pracy zdalnej bezpośrednio przekłada się na ich decyzję o tym, czy zostaną, lub odejdą z organizacji, co oznacza, że firmy będą coraz częściej oferować elastyczne formy pracy. To duże wyzwanie dla zespołów, które muszą współpracować ze sobą w sposób praktyczny, np. projektując lub prowadząc szkolenia z wykorzystaniem fizycznych przedmiotów. Dzięki technologii holograficznej Webex Hologram uczestnicy mogą teraz kontaktować się ze sobą w sposób, który był wcześniej możliwy tylko w przypadku osobistego spotkania.

„Misją Cisco jest zapewnienie takich samych warunków pracy – niezależenie od lokalizacji – trzem miliardom pracowników na naszej planecie, którzy pracują z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych” — powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration. „Webex Hologram to duży krok w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest zapewnianie środowiska pracy funkcjonującego tak sprawnie, że zacierają się granice między pracą grupową wykonywaną wirtualnie i osobiście”.

Globalne zasady bezpieczeństwa wprowadzone w odpowiedzi na pandemię COVID-19 zwiększyły potrzebę organizowania przez firmy jeszcze bardziej angażujących spotkań w przestrzeni wirtualnej. Na przykład, gdy w branży medycznej na rynek trafia nowe urządzenie chirurgiczne, należy szybko przeszkolić lekarzy, techników, zespoły sprzedażowe i wsparcia. Dzięki Webex Hologram takie szkolenie można przeprowadzić zdalnie, aby zaoszczędzić czas i uniknąć konieczności podróżowania. Uczestnicy mają możliwość obejrzenia urządzenia chirurgicznego pod każdym kątem i w jego rzeczywistym rozmiarze – tak, aby lekarz mógł poczuć, że jest obecny na sali.

„Webex Hologram jest potężnym narzędziem dla naszych inżynierów, projektantów, kierowców i zespołów, ponieważ nieustannie poszukujemy innowacji w sportach hybrydowych i wspieramy nasze ekipy na torach na całym świecie” – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing. „Zamiast wysyłać technika do ekipy wyścigowej lub objaśniać procedury przy wykorzystaniu dwuwymiarowych grafik, dzięki technologii Hologram możemy natychmiast pokazać element silnika pod każdym kątem, zaprezentować wymiary i przekazać instrukcje dotyczące montażu i użytkowania. Dzieje się to w taki sam sposób, jakby odbywało się to osobiście. To również ogromna oszczędność czasu spędzonego w podróży”.

Przykłady innych możliwości Webex Hologram:

  • Technologia immersyjna, która jest już użytkowana: W odróżnieniu od rozwiązań umożliwiających prowadzenie spotkań w oparciu o technologię dwuwymiarową i wirtualną, które są obecnie dostępne na rynku, tylko Webex Hologram zapewnia poczucie fizycznej obecności, dzięki fotorealistycznym hologramom prawdziwych osób, prezentowanym w czasie rzeczywistym. Uczestnicy takich spotkań mogą liczyć na bardziej wciągające i realistyczne wrażenia, których nie zapewnia korzystanie z awatarów. Może to mieć duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście szkoleń czy rozwiązywania problemów.
  • Możliwość udostępniania materiałów fizycznych i cyfrowych: Webex Hologram umożliwia osobie prowadzącej prezentację udostępnianie zarówno treści w postaci fizycznej, jak i cyfrowej. Dzięki temu użytkownicy mogą współuczestniczyć w procesie tworzenia i naprawdę współpracować ze sobą. Przykładowo w branży motoryzacyjnej uczestnicy spotkania mogą wchodzić w interakcje z fizycznym prototypem pojazdu, który jest im udostępniany przy wykorzystaniu trybu rzeczywistości rozszerzonej – mogą obejrzeć silnik i podwozie pojazdu, a następnie przekazać swoje spostrzeżenia. W ramach immersyjnego doświadczenia można również prezentować innym osobom wizualizacje projektu samochodu i inne treści cyfrowe.
  • Doświadczenie wielu wymiarów dla wielu użytkowników: Rozwiązanie umożliwia zdalny udział wielu użytkowników w prowadzonej prezentacji. Każdy z nich może uczestniczyć w spotkaniu w trybie wielowymiarowym. Inne rozwiązania ograniczają doświadczenie wyłącznie do jednego kąta widzenia.
  • Dowolny model okularów: Webex Hologram jest kompatybilny z wiodącymi w branży goglami AR, takimi jak Magic Leap czy Microsoft HoloLens.

Webex Hologram wkrótce wzbogaci pakiet Webex Suite, umożliwiając pracownikom zdalnym i hybrydowym uczestnictwo w angażujących spotkaniach przy wykorzystaniu wybranego przez nich zestawu AR. W ubiegłym roku firma Webex by Cisco wprowadziła na rynek prawie 1000 nowych funkcji i urządzeń, a także nieustannie opracowuje innowacyjne technologie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...