FIRMYEkopol chce stworzyć największą w Polsce sieć dystrybucyjną odnawialnego oleju napędowego

Ekopol chce stworzyć największą w Polsce sieć dystrybucyjną odnawialnego oleju napędowego

Ekopol chce stworzyć największą w Polsce sieć dystrybucyjną odnawialnego oleju napędowego

Ekopol Górnośląski Holding, wiodący dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, zawarł umowę ze spółką BP Europa SE, w ramach której będzie mógł oferować syntetyczny, odnawialny olej napędowy BP HVO100. Śląska spółka w oparciu o technologię mikrostacje.pl zyska możliwość stworzenia największej w Polsce sieci dystrybucyjnej HVO100 dla klienta końcowego. Produkt ten przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla o nawet 85 proc., co wpisuje się w aktualny trend zrównoważonego rozwoju i ESG wymagany przez wielu partnerów biznesowych. Sprzedaż ma ruszyć po uzyskaniu formalnych zgód związanych z obowiązującymi przepisami.

– Bardzo się cieszymy z rozpoczęcia współpracy z BP Europa SE. Otwiera ona przed nami nowe perspektywy w dziedzinie ekologicznych rozwiązań paliwowych i umożliwia nam wprowadzenie na rynek paliwa, które spełnia surowe normy środowiskowe. Naszym celem jest stworzenie największej w Polsce sieci dystrybucyjnej HVO100, co pozwoli nam zaoferować klientom paliwo o znacznie mniejszym śladzie węglowym – mówi Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopol Górnośląski Holding SA.

Ekologiczny olej napędowy jest produkowany z tłuszczów i olejów roślinnych. W porównaniu
z klasycznym dieslem nie tylko pozwala na zredukowanie emisji dwutlenku węgla, ale także zmniejsza emisję cząstek stałych i tlenków azotu. Paliwo ma być dystrybuowane w oparciu o autorską technologię Ekopolu mikrostacje.pl.

– Dzięki temu rozwiązaniu nasi partnerzy będą mogli sobie pozwolić na dodatkową oszczędność, gdyż stosowanie tego paliwa nie wymaga modernizacji silników pojazdów, co więcej nie będą oni mieli konieczności zakupu nowych pojazdów elektrycznych, aby sprostać normom środowiskowym. Już od pewnego czasu widzimy, że na rynku coraz więcej firm zaczyna stosować to paliwo – nowa współpraca z BP jest zdecydowanie jednym z ważniejszych kroków podjętych w historii Ekopolu – dodaje Andrzej Piecuch.

Obecnie w całej Polsce funkcjonuje już ok. 350 Mikrostacji, z których korzysta ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn. Ekopol współpracuje zarówno z mniejszymi przedsiębiorstwami oraz i z dużymi i strategicznymi firmami, jak np. Koleje Małopolskie czy spółkami z Grupy Azoty. Zarząd Ekopolu liczy, że dywersyfikacja produktów przyczyni się do zwiększenia portfolio klientów spółki.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...