GIEŁDA I INWESTYCJEETF-y na Ethereum na ostatniej prostej w USA

ETF-y na Ethereum na ostatniej prostej w USA

ETF-y na Ethereum na ostatniej prostej w USA

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła wczoraj kluczowe dokumenty związane z funduszami ETF na Ethereum, drugą największą kryptowalutę. Ta decyzja nie tylko umacnia legitymację Ethereum jako aktywa, ale także wzmacnia status, dostępność i potencjał wzrostu całego ekosystemu aktywów cyfrowych, skomentował Richard Teng, CEO Binance, która jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu transakcji (ok. 50% rynku).

Chociaż wczorajsza decyzja jeszcze nie oznacza ostatecznej zgody na obrót ETF-ami Ethereum w USA, jest to duży krok naprzód. Analitycy przewidują, że ostateczna decyzja może zapaść w ciągu kilku tygodni. Jeśli SEC zatwierdzi wnioski, na amerykańskich giełdach pojawi się 8 funduszy ETF typu spot na Ethereum.

„Jest to kluczowy rozwój, który sygnalizuje rosnące uznanie i szerszą akceptację aktywów cyfrowych w ramach tradycyjnych struktur, szczególnie na tak wpływowych rynkach jak Stany Zjednoczone” – powiedział Richard Teng.

Szef Binance przypomniał także, że przed wczorajszą decyzją, na siedmiu rynkach już notowanych było już 27 aktywnych ETF-ów Ethereum. Ponadto, na pięciu różnych rynkach geograficznych oferowanych i notowanych jest 32 ETF-ów spot Bitcoin.

„Inwestycje w Ethereum Spot ETF będą prawdopodobnie stałe, stabilne i niezbyt gwałtowne. Tak było w przypadku amerykańskich Bitcoin Spot ETF, które w ciągu pierwszych pięciu miesięcy przyniosły ponad 13,3 miliarda dolarów napływów, i możemy spodziewać się podobnej trajektorii również w tym przypadku” – powiedział Richard Teng.

Według CEO Binance, ten najnowszy krok naprzód doprowadzi do dalszej akceptacji regulacyjnej, torując drogę dla szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych na całym świecie — czy to ETH, BTC czy innych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...