środa, 14 kwietnia, 2021
BIZNESSerwis GoodPlace pomaga wybrać najlepszą lokalizację dla prowadzenia biznesu

Serwis GoodPlace pomaga wybrać najlepszą lokalizację dla prowadzenia biznesu

-

GoodPlace dla Twojego biznesu, czyli jak technologia pomoże w poszukiwaniu najlepszej lokalizacji.

Serwis GoodPlace pomaga wybrać najlepszą lokalizację dla prowadzenia biznesu

Znalezienie idealnego miejsca na swój biznes to nie lada wyzwanie. W końcu każdy przedsiębiorca chciałby pozostać zauważalny i nie zniknąć w tłumie konkurencji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom agencja Autentika opracowała koncept serwisu GoodPlace, który ułatwi wybór lokalizacji w sam raz na otwarcie nowej działalności. To inspirujący przykład tego, jak technologia w połączeniu z wiedzą rynkową może w przyszłości zaowocować rozwiązaniami, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Zanim duże sieciówki podejmą decyzję o lokalizacji swojego nowego oddziału, zasięgają opinii doradców i korzystają z rozległych ekspertyz wykonanych przez specjalistów. Wszystko dlatego, że odpowiednie miejsce to klucz do sukcesu – szczególnie w branży usługowej lub gastronomicznej. Małe kawiarnie czy sklepy zazwyczaj poszukiwania takie prowadzą na własną rękę, gdyż kluczową rolę odgrywa tu koszt podobnej analizy. I choć potrzebne dane zazwyczaj można znaleźć w Internecie, to jednak są bardzo rozproszone, a ich połączenie w całość wymaga mnóstwa pracy.

– Dlatego właśnie pomyśleliśmy, że można wykorzystać w tym celu sztuczną inteligencję, która zbierze niezbędne informacje, zgromadzi je w jednym miejscu i wykona dogłębną analizę. A to wszystko za znacznie rozsądniejszą opłatą, w sam raz na kieszeń właściciela niewielkiej kawiarenki czy sklepu – mówi Michał Samojlik z Autentiki, która specjalizuje się w budowie cyfrowych produktów z obszaru web, mobile i e-commerce.goodplace

Jak miałoby to działać? Serwis pomyślany został w sposób bardzo prosty i intuicyjny, by korzystanie z niego nie przysparzało niepotrzebnych trudności. Na początek wystarczą zaledwie dwie informacje – co i w jakim mieście chcielibyśmy otworzyć.

– Na podstawie tych danych otrzymujemy mapę miasta z zaznaczonymi różnymi kolorami miejscami na planowany biznes. Dalsze doprecyzowanie oczekiwań, czyli na przykład podanie maksymalnej wysokości czynszu, czy też przedziału cen produktów i usług oferowanych w naszym lokalu pozwala na jeszcze bardziej szczegółowe dopasowanie miejsca – tłumaczy przedstawiciel Autentiki.

Przy wyborze proponowanej lokalizacji mechanizm serwisu weźmie pod uwagę kilkadziesiąt czynników, między innymi zasobność potencjalnych klientów, obecność konkurencji, natężenie ruchu pieszego i samochodowego, czy też możliwości znalezienia pracowników. Ale to nie wszystko – GoodPlace zbierze i zaprezentuje oferty wynajmu lokali z portali ogłoszeniowych, wymieni także zalety i wady każdej lokalizacji, co zdecydowanie ułatwi podjęcie końcowej decyzji.

– W ten sposób znalezienie naszego GoodPlace stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek – podsumowuje Michał Samojlik i dodaje: – Wierzymy, że branża nieruchomości jest już gotowa na takie rozwiązania i kto wie, może wkrótce wspólnie z partnerem z tego obszaru uda nam się urzeczywistnić nasz koncept.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...