piątek, 29 września, 2023
PRACA I KARIERAJaki wpływ ma dieta na naszą efektywność w pracy?

Jaki wpływ ma dieta na naszą efektywność w pracy?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Jaki wpływ ma dieta na naszą efektywność w pracy?

Odpowiedni posiłek to połowa sukcesu zdrowego żywienia. Powinien on być spożywany 5 razy dziennie w odpowiednich odstępach czasowych. Ale czy naprawdę jest tak ważny? Jak wpływa na nasz organizm oraz naszą produktywność w pracy? Czy odpowiednia dieta zapewni nam same korzyści? Przekonaj się już dziś!

Jak powinna wyglądać odpowiednia dieta, aby poprawić naszą efektywność w pracy?

Chyba każdy pracodawca marzy o tym, aby jego pracownicy podczas wykonywania swoich obowiązków dawali z siebie jak najwięcej. Może podejmować się wielu szkoleń dla pracowników oraz przygotowywać zajęcia, które mają na celu zwiększenie produktywności. A co jeśli wystarczy wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe oraz zacząć zwracać uwagę co i kiedy jemy? Odpowiednie posiłki są bardzo ważne, bowiem one dostarczają nam siły i energii, aby przetrwać cały dzień. Dania powinny być różnorodne i zbilansowane, by nasz organizm funkcjonował w odpowiedni sposób. Starajmy się spożywać posiłki takie, które nie obciążą naszego żołądka, dzięki czemu nie będziemy czuli się ospali, a nasza praca na tym nie ucierpi. Dania powinny być lekkie, ale sycące, zawierające duże ilości wszystkich składników mineralnych oraz witamin. Bardzo kluczowe w naszej diecie jest żelazo. Niedobór żelaza może skutkować, anemią, a co za tym idzie, brakiem koncentracji, słabszym zapamiętywaniem oraz rozdrażnieniem. Będąc w takim stanie, na pewno nasza efektywność w pracy będzie na najniższym poziomie. Posiłki należy spożywać w odpowiednich odstępach czasowych i mimo przebywania w pracy należy się do tego stosować. Śniadanie powinno być zjedzone 1,5-2 godzin od przebudzenia, a dalsze posiłki powinny być spożywane w odstępach co najmniej 3-4 godzin. Dostarczenie pracownikowi odpowiedniego miejsca do spożycia posiłku jest również istotne. Posiłek powinien być spożywany w spokoju, bez pośpiechu i stresu, dzięki czemu nasz organizm odpowiednio go przyswoi i nie będziemy narażeni na nieprzyjemne dolegliwości. Odpowiednio najedzony pracownik jest w stanie zwiększyć swoją efektywność nawet o 25%.

Pomysł na obiad lub lunch do pracy

Najczęściej wybieraną formą obiadu, który zabieramy do naszej pracy, jest lunch box lub dieta pudełkowa. Korzystamy z tych możliwości, ponieważ znacznie ułatwiają nam utrzymanie odpowiedniej diety, jak i również pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Takie dania w diecie pudełkowej oferowanej przez catering dietetyczny zawierają posiłki odpowiednio zbilansowane, których gramatura oraz kaloryczność są dobrane do naszych parametrów. Natomiast jeśli samodzielnie tworzymy lunch boxy do pracy, należy pamiętać, aby nasz posiłek był sycący i zapewniał odpowiednią ilość kalorii. Takie danie może być sałatką, ale również daniem obiadowym takim jak makaron z sosem, a nawet daniem zawierające ryż czy nawet kaszę. Nie należy spożywać ciężkich potraw takich jak np. fast food lub ciężkie potrawy typu golonka, żeberka itp. Danie powinno być lekkie, ale sycące, by po zjedzeniu nie odczuwać głodu.

W jaki sposób zapewnić sobie odpowiednią dietę do pracy?

Najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa oferowana przez catering dietetyczny. Jednym z nich jest Pogotowie Dietetyczne, które posiada w swojej ofercie specjalną dietę pudełkową dla osób pracujących. Jest to dieta Office Box. W jej skład wchodzą 3 pełnowartościowe posiłki, odpowiednio dopasowane do potrzeb osoby pracującej. Zapewnia nam szybki obiad do pracy, który nie wymaga poświęcania naszego cennego czasu. W daniach znajdują się wszystkie składniki mineralne oraz witaminy, niezbędne dla naszego organizmu, dzięki czemu znacznie zwiększymy naszą produktywność, nie wkładając w to zbyt wielu sił oraz czasu. Pogotowie Dietetyczne tworzy posiłki z wielką dbałością do produktu, aby wycisnąć z niego wszystkie wartości. Posiłki są świeże i dostarczane każdego dnia prosto pod nasze drzwi, abyśmy mogli delektować się znakomitymi daniami w ciągu całego naszego dnia. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, a chcesz poprawić efektywność wykonywanej przez ciebie pracy, zdecyduj się na dietę Office Box i zapewnij sobie odpowiednią dietę. Zamów już dziś i przekonaj się sam, jak w łatwy sposób możesz poprawić wyniki swojej kariery.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...