czwartek, 6 października, 2022
WALUTYKRYPTOWALUTYKomentarz do decyzji IOSCO - regulacja rynku kryptowalut - Przemysław Kral (Zonda)

Komentarz do decyzji IOSCO – regulacja rynku kryptowalut – Przemysław Kral (Zonda)

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Komentarz do decyzji IOSCO – regulacja rynku kryptowalut – Przemysław Kral (Zonda)

Międzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO), która zrzesza instytucje regulujące i nadzorujące rynki finansowe na całym świecie, wezwała w tym tygodniu do wprowadzenia jednolitych regulacji dotyczących wszystkich kryptowalut. Jak podkreślono w oświadczeniu, utworzenie globalnego organu regulacyjnego ds. kryptowalut jest priorytetem w tym roku.

Utworzenie globalnego organu regulacyjnego byłoby przełomowym momentem dla branży walut cyfrowych. Przede wszystkim, przyniosłoby większą stabilność na często niestabilnym rynku, co – jak pokazuje obecny tydzień – jest potrzebne.

IOSCO nie jest osamotnione w swoim wezwaniu – Rada Stabilności Finansowej (FSB), międzynarodowy organ monitorujący globalny system finansowy i przedstawiający rekomendacje, również niedawno wezwała do stworzenia globalnych ram regulacyjnych. Na poziomie regulatorów krajowych podobne trendy widać w Szwajcarii, Estonii, Gibraltarze i Litwie, gdzie organy narodowe naciskają na wdrożenie nowych praw. W Wielkiej Brytanii w tym tygodniu narodowy regulator, FCA, przeprowadził obrady nt. kryptowalut, podczas których omawiano pomysły na regulację sektora.

W Zondzie wierzymy, że rynek kryptowalut osiągnie swój pełny potencjał tylko wtedy, gdy będzie maksymalnie przejrzysty. Implementacja uniwersalnych zasad umożliwi utorowanie drogi do prawdziwie długofalowej i bezpiecznej adopcji kryptowalut. Globalny organ regulacyjny może zapewnić jasność, spójność i kontrolę rządom krajowym, firmom i platformom handlowym, a w efekcie – lepszą ochronę konsumentów.

Jesteśmy obecni tylko na rynkach, które w pełni zatwierdziły działanie naszej platformy. Niedawno staliśmy się pierwszą europejską giełdą, która zdobyła licencję w Kanadzie, aktualnie oczekujemy na analogiczne pozwolenie na działanie w Szwajcarii. Wiele podmiotów w świecie kryptowalutowym zwleka z wprowadzeniem regulacji. Oczywistym jest jednak, że są one konieczne do rozwoju rynku – i pomogą nam ukształtować ten świat w najlepszy możliwy sposób.

Przemysław Kral, CEO Zondy

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...