MEDIAMedia publiczne w stanie likwidacji

Media publiczne w stanie likwidacji

Media publiczne w stanie likwidacji

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił w środę, że w związku z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych, postawił w stan likwidacji spółki Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polską Agencję Prasową S.A.

W komunikacie ministerstwa kultury podano, że takie działanie ma na celu „zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania”.

Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela.

Decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego spotkała się z krytyką ze strony polityków PiS, którzy oskarżają rząd o likwidację wolnych mediów.

Niezależnie od stanowiska polityków, decyzja ministra kultury oznacza, że przyszłość mediów publicznych w Polsce jest niepewna.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...