sobota, 16 stycznia, 2021
SZKOLENIA I KONFERENCJE Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

-

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

  • 24 listopada br. odbędzie się online 3. edycja konferencji „Nowe kompetencje na nowe czasy” organizowana przez Radę ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
  • Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą kwestie związane rozwojem kompetencji w szkolnictwie zawodowym w Polsce i Unii Europejskiej w branży motoryzacyjnej.
  • Udział w konferencji zapowiedział m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Celem działań Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności jest zapełnienie luki pomiędzy zapotrzebowaniem na umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy, a faktycznie posiadanymi przez pracowników kompetencjami, w systemie kształcenia w sektorze motoryzacji.

Program konferencji przewiduje m.in. prezentacje i debaty poświęcone polskiemu i europejskiemu systemowi kompetencji w szkolnictwie zawodowym w sektorze motoryzacji, najbardziej dotkniętym przez epidemię Covid-19. Eksperci dyskutować będą również o transformacji w sektorze motoryzacyjnym w UE i związanym z tym zapotrzebowaniem na nowe kompetencje w kształceniu młodzieży i pracowników, a także sytuacji na rynku pracy. Ważnym tematem będzie współpraca między administracją, szkolnictwem i biznesem.

W konferencji udział wezmą m.in. Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii , Manuela Geleng,, dyrektorka ds. Umiejętności, DG Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne z Komisji Europejskiej, Jerzy Hausner, z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Organizatorem tegorocznej konferencji jest Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, w ramach sektorowej rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja: shorturl.at/cuyLN

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...
Tayyip Erdoğan

Co myśli Turcja? Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: dlaczego Turcja w ostatnich latach prowadzi tak asertywną politykę zagraniczną pomimo bycia członkiem NATO? Karol Wasilewski: podstawą do zrozumienia asertywnej polityki jest poznanie szerszego myślenia Turcji o świecie, bo właśnie to najlepiej tłumaczy,...