wtorek, 16 sierpnia, 2022
SZKOLENIA I KONFERENCJENowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

  • 24 listopada br. odbędzie się online 3. edycja konferencji „Nowe kompetencje na nowe czasy” organizowana przez Radę ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
  • Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą kwestie związane rozwojem kompetencji w szkolnictwie zawodowym w Polsce i Unii Europejskiej w branży motoryzacyjnej.
  • Udział w konferencji zapowiedział m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Celem działań Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności jest zapełnienie luki pomiędzy zapotrzebowaniem na umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy, a faktycznie posiadanymi przez pracowników kompetencjami, w systemie kształcenia w sektorze motoryzacji.

Program konferencji przewiduje m.in. prezentacje i debaty poświęcone polskiemu i europejskiemu systemowi kompetencji w szkolnictwie zawodowym w sektorze motoryzacji, najbardziej dotkniętym przez epidemię Covid-19. Eksperci dyskutować będą również o transformacji w sektorze motoryzacyjnym w UE i związanym z tym zapotrzebowaniem na nowe kompetencje w kształceniu młodzieży i pracowników, a także sytuacji na rynku pracy. Ważnym tematem będzie współpraca między administracją, szkolnictwem i biznesem.

W konferencji udział wezmą m.in. Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii , Manuela Geleng,, dyrektorka ds. Umiejętności, DG Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne z Komisji Europejskiej, Jerzy Hausner, z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Organizatorem tegorocznej konferencji jest Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, w ramach sektorowej rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja: shorturl.at/cuyLN

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...