sobota, 23 października, 2021
SZKOLENIA I KONFERENCJENowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

-

Nowe kompetencje na nowe czasy w branży motoryzacyjnej

  • 24 listopada br. odbędzie się online 3. edycja konferencji „Nowe kompetencje na nowe czasy” organizowana przez Radę ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
  • Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą kwestie związane rozwojem kompetencji w szkolnictwie zawodowym w Polsce i Unii Europejskiej w branży motoryzacyjnej.
  • Udział w konferencji zapowiedział m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Celem działań Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności jest zapełnienie luki pomiędzy zapotrzebowaniem na umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy, a faktycznie posiadanymi przez pracowników kompetencjami, w systemie kształcenia w sektorze motoryzacji.

Program konferencji przewiduje m.in. prezentacje i debaty poświęcone polskiemu i europejskiemu systemowi kompetencji w szkolnictwie zawodowym w sektorze motoryzacji, najbardziej dotkniętym przez epidemię Covid-19. Eksperci dyskutować będą również o transformacji w sektorze motoryzacyjnym w UE i związanym z tym zapotrzebowaniem na nowe kompetencje w kształceniu młodzieży i pracowników, a także sytuacji na rynku pracy. Ważnym tematem będzie współpraca między administracją, szkolnictwem i biznesem.

W konferencji udział wezmą m.in. Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii , Manuela Geleng,, dyrektorka ds. Umiejętności, DG Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne z Komisji Europejskiej, Jerzy Hausner, z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Organizatorem tegorocznej konferencji jest Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, w ramach sektorowej rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja: shorturl.at/cuyLN

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....