czwartek, 28 września, 2023
WALUTYKRYPTOWALUTY“Ochłodzenie” bitcoina trwa

“Ochłodzenie” bitcoina trwa

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

“Ochłodzenie” bitcoina trwa

W ubiegłym tygodniu, rynek bitcoina nadal się ochładzał, a cena spadła o ponad 2 proc. Bitcoin rozpoczął zeszły tydzień w okolicach 29 800 dolarów na platformie eToro, ale na początku tygodnia spadł poniżej 28 800 dolarów. Cena odzyskała niewielką część wartości, ale głównie drepcze w miejscu, dziś rano znajdując się w okolicach 29 000 dolarów.

W podobnej sytuacji znajduje się ethereum, które rozpoczęło ubiegły tydzień w okolicach 1 870 dolarów, a następnie spadł do około 1 820 dolarów. W pozostałej części tygodnia kurs nieco się odbił, osiągając poziom około 1 845 dolarów, ale w całym tygodniu odnotował spadek o ponad 1 proc.

Główne kryptowaluty od kilku tygodni wykazują tendencję spadkową, ponieważ wolumeny wyglądają na ograniczone, a rynki wahają się co do kierunku ruchu. Bez silnej narracji napędzającej kryptowaluty takie jak bitcoin, mogą być ustawione na dalsze dołki poniżej 30 000 dolarów w dalszym okresie letnim.

Wolumeny kontraktów futures na bitcoina na CME osiągnęły najwyższy roczny poziom

Według raportów The Block, wolumeny obrotu kontraktami futures na bitcoina na rynku kontraktów terminowych CME Group osiągnęły najwyższy poziom odnotowany w ciągu roku. Aktywność ta jest niezwykła na rynku bitcoina, ponieważ wolumeny były nieco niższe w ostatnim miesiącu, co doprowadziło do słabych wyników kryptowaluty.

Silny handel kontraktami futures, z perspektywy inwestorów może wskazywać na kilka rzeczy. Po pierwsze, wskazuje na to, że gracze instytucjonalni aktywnie poruszają się na rynku. Bez głównego funduszu ETF z ceną spot (na razie) kontrakty terminowe CME są jednym z najprostszych sposobów dla inwestorów instytucjonalnych na uzyskanie ekspozycji na rynek bitcoinów.

Jeśli inwestorzy instytucjonalni rzeczywiście kupują bitcoina, sugeruje to, że spodziewają się szerszej zmiany na rynku. Bitcoin wyszedł z prawdziwego dołka z zeszłego roku i wzrósł o około 27 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wciąż jednak jesteśmy daleko od rekordowego poziomu osiągniętego w listopadzie 2021 roku. Wraz ze zmianą narracji na temat inflacji i stóp procentowych, instytucje mogą budować grunt pod możliwość wybicia.

Obserwatorzy Doge spekulują na temat postu Muska

Pod koniec dnia w sobotę, właściciel X (dawniej Twitter), Elon Musk, opublikował tweeta głoszącego: „coś specjalnego już wkrótce”. Ekscentryczny miliarder wielokrotnie sugerował użycie dogecoina jako formy płatności na platformie Twitter i pozostawił miejsce na spekulacje wśród osób zainteresowanych wynikami kryptowaluty.

Wygląda na to, że Dogecoin był otwarty na różne zmiany, które miały miejsce na platformie mediów społecznościowych, a jego cena wzrosła o około 24 proc. na eToro w ciągu ostatniego miesiąca. „Wymarzony” scenariusz jest taki, że Musk przyjąłby dogecoina jako opcję płatności na Twitterze, co natychmiast zwiększyłoby wolumeny w sieci i popyt na kryptowalutę.

Oczywiście toczy się dyskusja, czy jest to w ogóle osiągalne dla platformy w jej obecnym stanie. Długoterminową ambicją Muska było stworzenie „aplikacji do wszystkiego”, która obejmowałaby infrastrukturę finansową, społeczną i handlową w jednym miejscu. Dla inwestorów dogecoina rozsądniej jest rozważyć długofalowe czynniki dla kryptowaluty niż próbować przewidzieć krótkoterminowe wyniki.

Muzeum Brytyjskie uruchomi przestrzeń metaverse

Muzeum Brytyjskie współpracuje z The Sandbox, którego tokenem jest SAND, w celu dostarczenia interaktywnej przestrzeni metaverse wraz z towarzyszącymi jej przedmiotami kolekcjonerskimi NFT.

Oferta obejmie nowe i wciągające doświadczenia dla graczy The Sandbox i pozwoli na zbieranie NFT. Nie jest to jednak pierwszy zestaw NFT w Muzeum Brytyjskim, które wcześniej uruchomiło kolekcje z francuskim partnerem LaCollection.

Rynek NFT przeszedł niezwykłe zmiany w ciągu ostatnich kilku lat, odkąd technologia ta zyskała na znaczeniu. Chociaż czasy boomu na ceny NFT wyglądają na dawno minione, rynek nie wyginął całkowicie. Na ten moment, dedykowane oferty dla fanów takie jak ta, wciąż pojawiają się po cichu i oferują klientom cyfrowe doświadczenia.

Prawdopodobnie nadal będziemy świadkami znaczących zmian na rynku, ponieważ technologia rozwija się, dostosowuje i znajduje bardziej naturalne otoczenie, napędzane nie tylko przez szum. NFT mają również bardziej fundamentalny potencjał w zakresie cyfryzacji aktywów fizycznych, takich jak nieruchomości, które stanowią potencjalnie ogromny niewykorzystany rynek.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...